Беласица победи Вихрен с 1:0 на старта на турнира по футбол "Петричка пролет". Единственото попадение на стадиона в село Коларово реализира новото попълнение Симеон Бояджиев в 70-ата минута с хубав удар от 25 метра. През първата част Антонио Ласков можеше да изведе санданчани напред в резултата в 32-ата минута, но нацели напречната греда. Две минути по-късно петричани също бяха близо до гола, но шут на Никола Мицански от 20 метра се отклони от дясната греда на вратаря Благой Стоянов. Главният арбитър Страхил Шурков показа три червени картона - на Атанас Спириев от Беласица за груба игра в 39-ата минута, на Даниел Пехливанов от Вихрен за обида на рефера в 72-ата минута и на Венци Стоянов от Беласица за удар без топка на противник в 85-ата минута.