Славия успя да победи Ботев (Пловдив) с 3:2 в интригуващ мач от 16-ия кръг на Първа лига. "Белите" изоставаха в резултата, след като Иван Стоянов бе дал преднина на "канарчетата", но след голове на Сердер Сердеров и Валери Домовчийски се стигна до пълния обрат - 2:1. Резервата Борислав Балджийски също вкара за столичани, а в края Тодор Неделев върна интригата с попадение, но за повече гостите нямаха сили.

Победата е пета за Славия в първенството и с актив от 17 точки тимът на Владимир Иванов измества Локомотив (Горна Оряховица) от 11-ото място. Успехът на "белите" обаче едва ли ще стопли малкото им фенове, които се престрашиха да посетят "Васил Левски" в делничния ден. На трибуните на Националния стадион присъстваха не повече от 200 човека, а агитката на Ботев също беше доста рехава - около 20 бултраси.

Загубата оставя "канарчетата" на осмото място, с точка повече от Славия. Ботев има 18 точки, с колкото са още Пирин и Берое.

Мачът на "Васил Левски" започна с минута мълчание в памет на загиналите в самолетната катастрофа в Колумбия бразилци от Чапекоензе, както и на починалия бивш играч на Ботев (Пловдив) Георги Убинов.

Първото попадение падна в 22-ата минута, когато Иван Стоянов вкара от дузпа. Съдията Ивайло Стоянов правилно посочи бялата точка след фаул на Марио Кирев срещу Жоао Пауло. Малко по-късно бразилската звезда на Ботев пропиля добър шанс за гол, след което "белите" доминираха до почивката. В 33-ата минута Сердер Сердеров направи 1:1 след перфектно организирана атака на домакините, при която Иван Минчев го изведе отлично в наказателното поле на Ботев. В 41-ата Славия бе близо до пълния обрат, но Георги Йомов удари греда.

Домакините все пак осъществиха обрата в 66-ата минута, когато Валери Домовчийски опъна мрежата на бившия си клуб за 2:1. Успехът на Славия беше подпечатан в 79-ата минута. Тогава Серкан Юсеин сбърка фатално пред наказателното поле, Домо подаде на резервата Борислав Балджийски, който с помощта на рикошет в Стенио отбеляза в долния десен ъгъл на Георги Георгиев - 3:1. До края "канарчетата" успяха да намалят на 3:2 след заучена комбинация при изпълнение на фаул, при която Иван Стоянов изведе Тодор Неделев и той от малък ъгъл вкара.

СЛАВИЯ - БОТЕВ 3:2
0:1 Иван Стоянов (22-дузпа), 1:1 Сердер Сердеров (33), 2:1 Валери Домовчийски (66), 3:1 Борислав Балджийски (79), 3:2 Тодор Неделев (88)

Срещата по минути:
* Мачът започва с минута мълчание. Тя е в памет на загиналите в ужасната самолетна катастрофа с тима на бразилския Чапекоензе, както и на починалия бивш играч на Ботев (Пловдив) - Георги Убинов.
1 - Начало на мача!
13 - Решителна намеса на вратаря на Ботев Георги Георгиев, който спасява удар на Николай Димитров.
15 - Силен удар на Серкан Юсеин от дъгата на наказателното поле, топката прелетя на сантиметри над напречната греда.
21 - ДУЗПА за Ботев! Жоао Пауло нахлу опасно към вратата на Ботев, залъга и Марио Кирев, който го закачи и повали на земята. Съдията Ивайло Стоянов е категоричен - 11-метров наказателен удар.
22 ГОООЛ! Гостите повеждат с точно изпълнение на Иван Стоянов!
25 - OПАСНО!
Жоао Пауло беше изпуснат от защитата на "белите" и пропусна отлична възможност за гол.
33  ГООOЛ! Славия изравнява след гол на Сердер Сердеров - 1:1! Домакините организираха отлична многоходова атака, при която Домовчийски получи топката на границата на наказателното поле, с гръб към вратата на Ботев, подаде към Иван Минчев, техничарят пусна перфектен пас към останалия непокрит Сердеров и руснакът се разписа в долния ляв ъгъл на Георги Георгиев.
41 - ГРЕДА! Георги Йомов беше близо до отбелязване на гол за Славия, но топката се отби в дясната греда на вратата на Ботев.
43 - Домовчийски удари с лакът Даниел Златков при спор за висока топка, което му донесе жълт картон.
45+1 - Край на първото полувреме.
---------------
46 - Начало на второто полувреме.
62 - Силен удар на Николай Димитров - Хичо прелетя в опасна близост покрай вратата на Ботев.
66  ГОООЛ! Славия стига до пълен обрат - 2:1! Валери Домовчийски бележи отблизо, след като получи подаване от Янис Карабельов в наказателното поле на гостите, овладя топката и я изпрати неспасяемо в долния десен ъгъл на Георги Георгиев.
79  ГОООЛ! Славия прави преднината си още по-убедителна - 3:1! Серкан Юсеин сбърка фатално пред наказателното поле, Семерджиев отне, Домовчийски отново с решително отиграване, като запази топката и я подаде на Балджийски, който с помощта на рикошет в Стенио бележи в долния десен ъгъл на Георги Георгиев.
88
ГОООЛ! Гостите намаляват резултата - 3:2! Заучена комбинация между Иван Стоянов и Тодор Неделев след фаул доведе до майсторски удар на национала от малък ъгъл, при който топката се озова в мрежа на Кирев.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Славия победи Ботев с 3:2.

Резултат с изображение за славияСЛАВИЯ: 13.Maрио Кирев, 27.Емил Мартинов, 15.Петко Христов (47  19.Стефан Велков), 4.Андреа Христов, 66.Абуд Омар, 10.Янис Карабельов, 35.Георги Йомов (68  22.Владимир Семерджиев), 73.Иван Минчев (61 7.Борислав Балджийски ), 9.Сердер Сердеров , 77.Николай Димитров, 24.Валери Домовчийски
Резерви: 32.Антониос Стергиакис, 19.Стефан Велков, 5.Александру Джурджу, 8.Божидар Васев, 22.Владимир Семерджиев, 15.Калоян Кръстев, 7.Борислав Балджийски
Треньор: Владимир Иванов

Резултат с изображение за ботев пловдив
БОТЕВ: 22.Георги Георгиев, 2.Цветомир Панов, 6.Даниел Златков, 16.Стенио, 71.Милен Кикарин, 10.Серкан Юсеин, 14.Яя Меледже Омнебес (81  88.Даниел Кутев), 73.Иван Стоянов , 8.Тодор Неделев , 20.Омар Косоко (82  45.Наско Милев), 37.Жоао Пауло (84  25.Крум Стоянов)
Резерви: 99.Павел Петков, 25.Крум Стоянов, 3.Атанас Ташолов, 5.Кристиан Димитров, 23.Петър Чалъков, 88.Даниел Кутев, 45.Наско Милев
Треньор: Николай Киров

София, Национален стадион "Васил Левски"
Съдия: Ивайло Стоянов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна