Берое победи Калиакра с 2:1 във втория си мач от група „B” на турнира Албена Къп 2010. Заради лошите метеорологични условия мачът продължи само 60 минути. В 21-ата минута футболистите на Берое откриха резултата. Иван Чергев бе изведен отляво и с хубав диагонален изстрел прати топката под плонжа на вратаря – 0:1.

В 33-ата минута топката бе центрирана в полето на Калиакра към Иво Иванов. Националът стреля с глава, но бранител на тима от Каварна успя да изчисти в корнер.

В 51-ата минута Дончо Атанасов центрира прострелно към Емил Рачев, който с плътен шут удвои преднината на „зелените”.

В следващата атака след изпълнение на корнер, Стоян Стефанов стреля от близко разстояние и реализира за Калиакра.

След тази победа Берое излезе начело в група "В" с актив от 4 точки, докато Калиакра остава на последната позиция с 1 точка./БЛИЦ