Берое продължи със силното си представяне от началото на сезона и победи с 2:1 Монтана в мач от 4-ия кръг на “А” група. Мачът бе атрактивен и с доста положения и за двата отбора. Головете вкараха Петър Димитров и Владислав Златинов за Берое и Мирослав Иванов за Монтана. С победата старозагорци натрупаха 7 точки и преди останалите мачове делят първото място с Локомотив (Пд), Литекс и Черноморец, като и четирите отбора имат по три изиграни мача досега. Монтана е на 10-място с 4 точки от 4 срещи.

Първото чисто положение обаче бе за домакините, след като вратарят на Монтана Христо Иванов изпусна топката, но ударът на Слави Жеков бе блокиран от Георги Мечечиев. В 14-ата минута Тодор Христов проби по левия фланг и подаде на Петър Димитров, който с перфектно изпълнение под напречната греда не остави шансове на Иванов за 1:0. Само две минути по-късно старозагорци стигнаха до нов гол. Голмайсторът Петър Димитров намери отлично Владислав Златинов и той насочи топката в горния десен ъгъл на вратата на Монтана за 2:0.

Гостите реагираха след тези попадения и в 19-ата минута удар на Мирослав Антонов от почти 30 метра срещна гредата на вратата на Теодор Скорчев.

Играчите на Монтана продължиха да натискат и през второто полувреме и напористата им игра даде резултат в 69-ата минута. След центриране на Димитър Наков Миро Иванов намали на 1:2. В 88-ата минута стражът на Берое Скорчев се намеси отлично след силен изстрел на резервата Венцислав Христов и спаси трите точки за своя отбор./БЛИЦ

Мачът по минути тук

БЕРОЕ - МОНТАНА 2:1
1:0 Петър Димитров (14), 2:0 Владислав Златинов (16), 2:1 Мирослав Иванов (70)

Берое: 33.Теодор Скорчев, 23.Александър Томаш, 3.Тодор Тодоров, 24.Станислав Бачев, 28.Веселин Пенев, 18.Петър Костадинов, 21.Тодор Христов, 7.Слави Жеков (73 - 20.Николай Станков), 88.Петър Димитров (83 - 6.Симеон Минчев), 27.Атанас Апостолов (587, 19.Владислав Златинов
Резерви: 22.Карамфил Илчев, 30.Павел Ковачев, 6.Симеон Минчев, 16.Стефан Велев, 20.Николай Станков, 11.Стойчо Младенов, 14.Евгени Йорданов

Монтана: 1.Христо Иванов, 2.Георги Мечечиев, 4.Станислав Жеков, 3.Георги Иванов, 14.Антон Личков, 13.Димитър Наков, 16.Владимир Мичев, 8.Димитър Илиев, 20.Мирослав Иванов, 10.Мирослав Антонов, 9.Луиш Едуардо
Резерви: 23.Юлиян Левашки, 6.Тихомир Трифонов, 17.Мурад Ибрахим, 11.Атанас Чипилов, 25.Атанас Фидаднин, 5.Венцислав Христов, 7.Йордан Тодоров

Стадион: "Берое", Стара Загора