Берое продължи отличното си представяне напоследък, като победи и Черноморец в Бургас. Избраниците на Петър Хубчев стигнаха до успеха с 1:0 на стадион "Лазур" след гол на Георги Андонов в 54-ата минута.

По този начин финалистът за Купата на България записа четвърта поредна победа в първенството и вече има 34 точки, изоставайки само с 1 от седмия в класирането Локомотив (Пловдив). Освен това Хубчев и момчетата му имат 3 точки по-малко от шестия Черноморец, с който се справиха днес. Гостите от Стара Загора бяха подкрепяни от агитка от над 100 човека. Беройци през целия мач огласяха стадион "Лазур" и се чуваха доста по-силно от привържениците на "акулите". Феновете от Стара Загора продължават да куфеят след победата над Славия с 1:0 преди дни, която класира тима на финал за Купата на България и на 15 май предстои сблъсък с "Левски" за трофея. Както е известно, попадението срещу "белите" вкара Георги Андонов, който и днес се превърна в герой за Берое, наказвайки бившия си отбор Черноморец.

Почти цялото второто полувреме "акулите" бяха без треньора си Димитър Димитров-Херо, който беше пратен на трибуните от рефера Ангел Баялцалиев, след като не спря да оспорва съдийски решения и постоянно изразяваше недоволството си край тъчлинията.

Победата на Берое е напълно заслужена, тъй като гостите в по-голямата част от двубоя контролираха събитията на терена и успяха да създадат по-чистите голови положения. Най-фрапантен бе пропускът на Игор Джоман в 12-ата минута. Тъмнокожият играч на старозагорци се възползва от груба грешка в противниковата отбрана и изкочи сам срещу Стоян Колев, но би право в тялото му.

Попадението на Андонов в 54-ата минута падна след нова грешка на защитата на Черноморец. Траян Дянков направи несполучлив опит да върне топката към Стоян Колев, но кълбото бе пресечено от нападателя на Берое, който със силен удар не остави шанс на опитния страж и бивш свой съотборник - 0:1.

Избраниците на Петър Хубчев бяха близо до удвояване на преднината в 62-ата минута. Тогава Давид Каядо направи хубав пробив, финтира защитник на Черноморец, а след това нахлу в наказателното поле на домакините, след което стреля, но Стоян Колев плонжира и изби в корнер.

До края "акулите" така и не успяха да стигнат поне до изразително попадение и трите точки останаха за Берое.

ЧЕРНОМОРЕЦ - БЕРОЕ 0:1

0:1 Георги Андонов (54)

Двубоят по минути с БЛИЦ
Начало на мача.
22 - smqna.jpg Принудителна смяна в Берое. Венцислав Христов отстъпва мястото си на Елио Мартинс.
33 - smqna.jpg Принудителна смяна и при домакините. Александър Башлиев заменя Крум Стоянов, който се контузи.
36 - Остро центриране на Венелин Филипов, Иван Караджов лови топката.
45 - Край на първото полувреме.

50 - Караджов спасява изстрел на Ванчо Траянов.
54 - topka.jpg ГОЛ! Берое повежда - 0:1! Георги Андонов се разписва, след като беше изпуснат от защитата на "акулите" и реализира в мрежата на Стоян Колев. По този начин нападателят на Берое наказа бившия си отбор.
56 - Т
реньорът на Черноморец Димитър Димитров - Херо е изгонен от резервната скамейка след множество обиди срещу съдията Ангел Баялцалиев.
64 - jalt.jpg Жълти картони за играчите на Берое Елиаш Да Силва и Игор Джоман за два последователни тактически фаула при контраатака за домакините.
85 - Георги Андонов е заменен от Георги Динков.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. Берое победи Черноморец с 1:0.

ЧЕРНОМОРЕЦ:  12.Стоян Колев, 3.Георги Терзиев, 2.Траян Дянков, 20.Яни Пехливанов, 44.Венелин Филипов, 6.Тодор Паланков, 15.Ванчо Траянов, 17.Крум Стоянов (33-21.Александър Башлиев), 32.Исуф Уатара, 92.Гаел Нлундулу, 9.Преслав Йорданов
Резерви: 1.Ник Дашев, 21.Александър Башлиев, 19.Станислав Дрянов, 14.Милчо Ангелов, 7.Борислав Балджийски, 18.Орелиен Лола, 37.Жереми Фо-Поре
Треньор: Димитър Димитров

БЕРОЕ: 73.Иван Караджов, 17.Пламен Крумов, 5.Борислав Стойчев, 6.Иво Иванов, 28.Веселин Пенев, 21.Елиаш Да Силва, 27.Игор Джоман, 11.Дончо Атанасов, 71.Амир Саюд (46-88.Давид Каядо), 7.Георги Андонов, 10.Венцислав Христов (22-29.Елио Мартинс)
Резерви: 1.Теодор Скорчев, 2.Здравко Илиев, 15.Георги Динков, 18.Атанас Зехиров, 19.Мартин Райнов, 88.Давид Каядо, 29.Елио Мартинс
Треньор: Петър Хубчев