Берое победи Локомотив (Пловдив) с 1:0 в мач от 25 кръг на “А” група и сложи край на серията на “смърфовете” от пет срещи без загуба в първенството. Поражението попречи на “черно-белите” да се утвърдят на четвъртото място, което може да им даде право на участие в Европа. Единственото попадение в срещата бе реализирано от Тодор Христов шест минути преди края.

Двата отбора изиграха равностоен двубой, като вратарят на домакините Мартин Теменлиев се отличи с няколко решителни намеси при центрирания. В няколко ситуации той имаше шанс, че топката минаваше встрани от вратата му. 20 минути преди края Локомотив нямаше късмет да открие резултата. Юнес Бенжелюн с глава засече центриране от корнер отляво, но топката се удари в напречната греда.

Четвърт час по-късно Берое стигна до победното си попадение. Комбинация между резервите Владислав Златинов и Петър Димитров позволи на последния да центрира по земята към точката за дузпата, където Тодор Христов засече топката и я прати в долния десен ъгъл на вратата на Тодор Тодоров.

През второто полувреме и двата тима имаха пренеции за дузпа. В 60-ата минута Самир Бенжелюн събори Петър Димитров на границата на наказателното поле. Местоположението на нарушението е спорно, но Антон Генов не отсъди фаул. 16 минути по-късно и Локомотив претендира за 11-метров наказателен удар. Тодор Тодоров се препречи пред Христо Златински и събори играча на пловдивчани.

Поражението в Стара Загора не позволи на Локомотив (Пловдив) да се утвърди на четвъртото място в класирането, което може да им даде право на участие в Лига Европа, ако ЦСКА спечели Купата на България. “Смърфовете” са с 42 точки, една повече от Локомотив (София). Столичните “железничари” може да изместят “черно-белите” при победа над Черноморец в четвъртък./БЛИЦ

Най-интересното от мача по минути -
ТУК

Берое - Локомотив (Пловдив) 1:0
 1:0 Тодор Христов (84)

beroe.jpgБерое: 1.Мартин Теменлиев, 27.Владислав Ямуков (46-3.Тодор Тодоров), 23.Александър Томаш, 24.Станислав Бачев, 28.Веселин Пенев, 16.Стефан Велев, 18.Петър Костадинов, 77.Георги Божанов (59-88.Петър Димитров), 71.Милен Танев (73-19.Владислав Златинов), 21.Тодор Христов, 14.Евгени Йорданов
Резерви: 33.Теодор Скорчев, 3.Тодор Тодоров, 15.Георги Динков, 6.Симеон Мечев, 88.Петър Димитров, 32.Ромарио Ресенде, 19.Владислав Златинов
Старши треньор: Илиан Илиев

loko_plovdiv_1.JPG
Локомотив (Пловдив): 28.Тодор Тодоров, 7.Йордан Тодоров (79-29.Драги Коцев), 5.Юнес Бенжалюн, 55.Мартин Кавдански, 24.Самир Бенжалюн, 10.Сержиньо, 44.Любомир Витанов, 16.Христо Златински, 11.Здравко Лазаров (65-3.Валери Георгиев), 99.Николас Раймонди (46-2.Джереми Родригес), 19.Базил де Карвальо
Резерви: 1.Стоян Ставрев, 2.Джереми Родригес, 6.Пламен Крачунов, 3.Валери Георгиев, 80.Габор Ерош, 9.Дани Кики, 29.Драги Коцев
Старши треньор: Саша Николич