Децата на Берое, родени през 2000 година, победиха с 6:0 сборен отбор на Металик (Сопот) от родени 1999 и 2000 година в контролна среща, играна на изкуственото игрище на стадиона под Аязмото.

През първото полувреме възпитаниците на Сидер Димитров реализираха само едно попадение - във втората минута. Пас в средата на терена беше пресечен от Цветомир Матев, който изведе Божидар Димитров сам срещу вратаря и полузащитникът откри резултата.

Пет минути след подновяването на играта, в 40-ата минута Денислав Станчев, се разписа за домакините. След добра комбинация от дясно Мирослав Едрев пусна към Калоян Петров, който намери Денислав Станчев в наказателното поле и левият външен полузащитник удвои.

В 45-ата минута отново при комбинация от дясно Димитър Колев пусна към Божидар Димитров, който от своя страна намери Мануил Иванов в наказателното поле и нападателят реализира за 3:0.

В 50-ата минута пак той бе в прегръдките на съотборниците си след като Златомир Матев комбинира в средата на терена с Божидар Димитров и той изведе Иванов в наказателното поле. С удар по земя нападателят покачи на 4:0.

Резултатът стана 5:0 в 57-ата минута след атака от дясно на Мирослав Едрев, който подаде в наказателното поле за Божидар Димитров. Той овладя и стреля в обратния ъгъл като топлата се оплете в мрежата за 5:0.

Последното шесто попадение реализира Валентин Иванов в 61-ата минута след пробив от дясно на Богдан Яръков при което дясното крило намери Иванов в наказателното поле и с удар в близкия ъгъл футболистът на Сидер Димитров оформи крайното 6:0.

Съставът на Берое (родени 2000 г.): Ростислав Златков (40' - Ивайло Данев), Димитър Колев (50' - Иван Стоянов), Валентин Иванов, Пламен Иванов (36' - Трифон Панев), Стилиян Тенев (50' - Тодор Германов), Златомир Матев (55' - Габриел Пламенов), Калоян Петров (55' - Мони Димитров), Божидар Димитров, Мирослав Едрев (58' - Богдан Яръков), Денислав Станчев, Мануил Иванов