Берое загуби с 2:3 от съгражданите си от Верея предпоследната си контрола от лятната подготовка при представянето на третодивизионният тим за новия сезон. Ангел Костов откри резултата за Берое в 14-ата минута. Янко Вълканов, който само поддържа форма с Верея докато си търси отбор, изравни в 28-ата минута. Жельо Желев покачи на 2:1 за Верея в 76-ата минута, Педро Еуженио пък направи резултата 2:2 в 78-ата минута, а Милчо Танев се възползва от груба грешка в отбраната на Берое, за да оформи крайното 3:2 в 82-ата минута.

В състава на Верея личаха имената на редица бивши играчи на Берое като Янко Вълканов, Слави Жеков и Марсел Еламе.

Резултатът бе открит в 14-ата минута. Иван Горанов проби от ляво, финтира Милчо Танев и центрира в наказателното поле, където Ангел Костов засече с глава и откри резултата в полза на "зелените". Резултатът стана 1:1 в 28-ата минута. Людмил Киров центрира от корнер от ляво към близката греда, където Янко Вълканов успя да изпревари Караджов и с глава да насочи топката в мрежата.

В 75-ата минута Джихат Кямил пое добре топката и намери добре Жельо Желев, който насочи топката във вратата за 2:1. Три минути по-късно Мартин Райнов намери Педро Еуженио, който с хубав удар в долния ляв ъгъл на Пламен Петров изравни резултата за 2:2.

Милчо Танев се възползва от грешка на Георги Динков в 82-ата минута и оформи крайното 3:2.

Следващата контрола на Берое е идният петък от 14:30 часа в Бургас на ст. "Лазур" срещу "Амкар" (Перм).

Верея (Стара Загора) - Берое (Стара Загора) 3:2

голмайстори: 0:1 Ангел Костов (14), 1:1 Янко Вълканов (28), 2:1 Жельо Желев (76), 2:2 Педро Еуженио (78), 3:2 Милчо Танев (82)

Верея (Стара Загора): 22. Пламен Колев (53' - 1. Пламен Петров), 18. Николай Янков, 3. Янко Вълканов (64' - 13. Тодор Тодоров), 5. Марсел Еламе (77' - 4. Иван Михов), 14. Тодор Динчев, 20. Якоб Идризов (77' - 16. Милен Митев
(82' - 20. Якоб Идризов)), 15. Джихат Кямил, 8. Милчо Танев, 99. Емил Рачев (61' - 77. Слави Жеков), 11. Людмил Киров (76' - 28. Стоян Мурадов), 90. Захари Димитров (72' - 7. Жельо Желев); треньор: Кольо Христов
Берое (Стара Загора): 33. Иван Караджов (46' - 1. Теодор Скорчев) - 15. Георги Динков, 6. Иво Иванов (к), 23. Пламен Тенев, 17. Пламен Крумов - 19. Мартин Райнов, 25. Пауло Жорже (46' - 77. Педро Еуженио) - 32. Симеон Мечев, 31. Атанас Зехиров, 9. Иван Горанов - 28. Ангел Костов (46' - 10. Исус Ангелов); треньор: Левон Апкарян

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА