Берое и Черноморец направиха равенство 1:1 в първи мач от 3-ия кръг на "А" група. Двубоят се игра пред около 5000 зрители в Стара Загора.

Гостите останаха с човек по-малко още в 27-ата минута, когато главният съдия Христо Ристосков изгони с директен червен картон Траян Дянков за фаул срещу откъсващия се сам срещу вратата на Черноморец Георги Андонов. След този картон Берое имаше куп голови положения и в 36-ата минута поведе с 1:0. Дончо Атанасов центрира отляво и Искрен Писаров с воле прати топката във вратата на Черноморец. Домакините продължиха да натискат и създаваха положение след положение пред вратата на “акулите”. В 40-ата минута Георги Андонов пропусна сам срещу вратаря Паскал Борел, само четири минути по-късно Слави Жеков също не успя.

През второто полувреме натискът на Берое се усили. В 60-ата минута Дончо Атанасов остана сам срещу Борел, но пропусна, а пет минути по-късно Андонов с глава прати топката на сантиметри над вратата. В 81-ата минута при една от малкото си атаки влезлият като резерва Мартин Тошев подаде много хубав пас към друга резерва Костадин Дяков, който от малък ъгъл прати топката във вратата на домакините за крайното 1:1./БЛИЦ

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
6 -
Дончо Атанасов пада на границата на наказателното поле и иска фаул, но Ристосков не дава нарушение. След това Атанасов бутна с глава играч на съперника, което явно остана незабелязано от главния рефер
7 - страхотен пропуск на Матияс Морец, който остана сам срещу вратаря на Берое Боян Пейков след грешка на Тодор Тодоров
10 - жълт картон на Матияс Мориц от Черноморец за фаул срещу Писаров
14 - жълт картон за Александър Александров от Берое
15 - много опасен удар на Платини от фаул, малко вляво от наказателното поле, но топката попада в ръцете на вратаря Боян Пейков
23 - далечен удар на Александър Александров, но топката минава високо над вратата
25 - атака на Черноморец отдясно, центриране на задната греда, но топката се оказва дълга за Платини
27 - ЧЕРВЕН картон за Траян Дянков, за фаул срещу Георги Андонов, който се откъсваше сам срещу вратаря на Черноморец. Нападателят на Берое Андонов и защитникът Дянков се бореха за топката, Андонов го изпревари и се устреми към вратата, когато в гръб Траян Дянков го фаулира и съдията Христо Ристосков му показа директен червен картон
28 - при последвалия пряк свободен удар Георги Андонов не направи нищо сериозно пред вратата на Черноморец
32 - атака на Берое отляво, Дончо Атанасов намери Коце Видолов около точката за изпълнение на дузпа, но ветеранът прати топката в ръцете на Паскал Борел
36 - ГОООЛ за Берое, голмайстор Искрен Писаров, Дончо Атанасов центрира и Писаров от границата на малкото наказателно поле прати топката с воле във вратата на гостите
40 -
страхотен пропуск на Берое, Георги Андонов остана сам срещу Паскал Борел, но стреля и вратарят на Черноморец с крак изби мощния шут на нападателя
44 - хубав удар с глава на Слави Жеков, но вратарят на гостите с върха на пръстите си изби топката в корнер
45 - жълт картон на Атанас Атанасов от Берое за игра с ръка след подаване на Платини към свой съотборник при атака на гостите пред наказателното поле. Съдията Христо Ристосков отсъжда фаул на няколко метра пред наказателното поле
45+1 - Гонзалес стреля, но вратарят на Берое изби, след мелето корнер за гостите, но от него нищо опасно пред вратата на Берое
45+1 - край на първото полувреме
----------------------------------------------------------
46 - смяна в състава на Черноморец, на мястото на Матияс Мориц влиза Венци Бонев
46 - начало на второто полувреме
47 - жълт картон за Стелиян Попчев за груб фаул
49 - след  центриране от корнер в наказателното поле на Черноморец, вратарят на гостите Борел не успя да боксира добре, топката попадна в Попчев, той стреля, но след рикошет, коженото кълбо попадна в Петър Костадинов, но след неговия удар топката излиза в аут
60 - ново добро положение прад домакините, Слави Жеков изведе добре Дончо Атанасов, но останал сам срещу вратаря Борел, нападателят на Берое би в него
65 - центриране към Георги Андонов, той играе с глава, но праща топката на сантиметри над вратата
65 - смяна в състава на Черноморец, на мястото на Гонзалес влиза Костадин Дяков
71 - смяна в състава на Берое, на мястото на Костадин Видолов влиза Антонио Хаджииванов
79 - смяна в състава на Черноморец, на мястото на Адриан Фернандес влиза Мартин Тошев
81 - ГОООЛ за Черноморец, голмайстор Костадин Дяков. Той получи топката от Марто Тошев отдясно в наказателното поле и с удар от малък ъгъл прати коженото кълбо във вратата на домакините