Берое победи с 1:0 Пирин (Гоце Делчев) в първа четвъртфинална среща от турнира за Купата на България. Единственото попадение в мача бе дело на Елио Мартинс през първата част. Реваншът между двата отбора е на 3 април от 15:30 часа в Гоце Делчев.

Срещата започна в мудно темпо и в първия четвърт час зрителите не видяха нито едно положение. Домакините владееха инициативата, но не съумяваха да стигнат до опасни ситуации.

Постепенно играчите на Берое напипаха слабите места на Пирин и започнаха да застрашават вратаря Юсев. В 25-ата минута Елио Мартинс тръгна през центъра, излъга един противник и от 24-25 метра стреля неспасяемо във вратата на неврокопчани – 1:0.

До края на първата част домакините създадоха още две положения пред вратата на Юсев, но нов гол не падна.

През второто полувреме Берое продължи с по-добрата игра. На два пъти Юсев се намеси добре, а удари на Андонов и Силва минаха опасно покрай вратата на гостите. Играчите на Пирин постепенно започнаха да убиват темпото с цел да запазят минималната загуба с оглед на предстоящия реванш. “Зелените” от Стара Загора пък не успяха да се възползват от създалите се положения и резултата остана непроменен.

Съдията Николай Йорданов пък втрещи всички с назначеното продължение от 6 минути. В него Саюд пропусна да отбележи гол, след като не успя да засече топката ан метър от голлинията на Пирин.

Така след 1:0 за Берое в Стара Загора развръзката остава за реванша.

На трибуните бяха забелязани всички футболисти на Етър, начело с треньора Сердар Даят. В следващия кръг на “А” група преместилият се в Сливен тим играе именно с Берое.

Берое - Пирин (ГД) 1:0
1:0 Елио Мартинс (25)

Срещата по минути!
1- Начало на мача
15- По-активна игра от страна на Берое, но до момента няма голови положения
17- Елио Мартинс напредва добре по десния фланг и центрира в наказателното поле, където Георги Андонов и Венци Христов не се разбират и пращат топката в аут
19- Центриране от корнер. Елио Мартинс е изпуснат непокрит на ъгъла на малкото наказателно поле, наглася си топката и стреля, но Юсев е излязъл напред и отбива топката с тяло
25- topka.jpg ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Елио Мартинс стреля от 24-25 метра фронрално на вратата със страхотна тупалка и бележи за 1:0
30- Елио Мартинс получава топката от Дончо Атанасов и стреля добре, но топката минава над вратата
33- Центрирана топка за Венцислав Христов, който пробва триков удар, но топката минава на метър встрани от вратата на Юсев
42- Дончо Атанасов изведе Венци Христов в пеналтерията на гостите, последва удар от непосредствена близост, но право в тялото на Юсев
45- Край на първата част

46- smqna.jpg Двойна смяна в състава на Пирин. Гуцев е заменен от Киров, а Щерев от Лазарев
46- Начало на второто полувреме
48- Венцислав Христов пуска по земя към Георги Андонов, който обаче хитро пропуска за стоящият зад него непокрит Дончо Атанасов. Крилото стреля без подготовка, но Юсев проявява перфектна реакция
63- Хубав удар на Георги Андонов от 15-16 метра, но няма гол
77- Хубав удар на Елио Мартинс, но топката минава на метър встрани от целта
90- Съдията дава 6 минути продължение на срещата
90+6- Край на мача!

БЕРОЕ: 73.Иван Караджов, 17.Пламен Крумов, 5.Борислав Стойчев, 3.Владимир Зафиров, 28.Веселин Пенев, 21.Елиаш Алвеш да Силва, 8.Алберто Лоузейро, 29.Елио Мартинс (87- 18.Атанас Зехиров), 7.Георги Андонов (76- 9.Иван Горанов), 11.Дончо Атанасов (60- 71.Амир Саюд), 10.Венцислав Христов
Резерви: 1.Теодор Скорчев, 2.Здравко Илиев, 6.Иво Иванов, 18.Атанас Зехиров, 27.Игор Джоман, 71.Амир Саюд, 9.Иван Горанов
Старши-треньор: Петър Хубчев

Пирин (ГД):
88.Ангел Юсев, 4.Атанас Дреновички, 5.Любомир Гуцев (46- 22.Антон Киров), 3.Димитър Пиргов, 6.Атанас Фиданин, 21.Васил Панайотов, 16.Свилен Щерев (46- 85.Петър Лазарев), 18.Румен Лапантов, 7.Албин Одза(71- 11.Виктор Шишков), 10.Веселин Марчев, 9.Борислав Хазуров
Резерви: 83.Абди Абдиков, 85.Петър Лазарев, 11.Виктор Шишков, 22.Антон Киров, 28.Георги Петров, 30.Иван Стоянов, 77.Марио Близнаков
Старши-треньор: Тенчо Тенев