Берое спечели с 1:0 при визитата на Локомотив (Горна Оряховица) в среща от 6-ия кръг на Първа лига и се изкачи на трето място във временното класиране. Мачът отново се игра на стадион „Локомотив” в Пловдив, а „железничарите” от Горна Оряховица така и не успяха да запишат първа победа. Новото попълнение Давид Манга (55) вкара единствения гол за четвъртия успех на Берое този сезон и подари победа на треньора Александър Димитров за рождения му ден.

Дебют за домакините направи Матиас Курьор, който се появи в игра като резерва след почивката. Другото ново попълнение на Локомотив Цветан Генков не взе участие, тъй като се чака жълтата му карта и все още е без картотека в БФС.

Още в самото начало двата тима удариха гредите. Първо това стори Тихомир Кънев от Локомотив след грешка в отбраната на гостите и самостоятелен пробив в 4-ата минута. По-малко от 60 секунди по-късно Неманя Милисавлевич от Берое стреля чудесно извън наказателното поле, а топката срещна напречната греда. До края на полувремето играта бе равностойна и нямаше кои знае какви сериозни положения пред двете врати.

След почивката гостите от Стара Загора започнаха по-активно и усилията им дадоха резултат в 52-ата минута, когато появилият се като резерва французин Давид Манга напредна, преодоля трима и шутира покрай плонжиралия вратар Банков за 0:1.

Домакините опитаха всичко по силите си да стигнат до изравняване, като в игра бе включен и Матиас Курьор, който обаче не се отличи с нищо в дебюта си. В 73-ата минута Берое бе близо до втори гол, но Манга бе изпреварен от Кавдански, който изчисти в последния момент.

В крайна сметка Берое спечели трите точки и с 12 в актива си вече е на трета позиция във временното класиране, като има и мач по-малко. Локомотив (Горна Оряховица) остава предпоследен само с 2 точки.

ЛОКОМОТИВ (ГОРНА ОРЯХОВИЦА) - БЕРОЕ 0:1
0:1 Давид Манга (55)

Локомотив (ГО): 91. Николай Банков, 33. Стефан Цонков, 5. Мартин Кавдански, 37. Венцислав Керчев, 6. Атанас Фиданин (68 smqna.jpg 77.Любомир Генчев), 4. Николай Христов, 88. Йордан Апостолов (77 smqna.jpg 66.Антоний Балъков), 7. Симеон Мечев, 8. Милен Желев, 11. Красен Трифонов, 9.Тихомир Кънев (56 smqna.jpg 19.Матиас Курьор)
Треньор: Ангел Червенков

Резултат с изображение за fk montana
Берое: 22. Благой Макенджиев jalt.jpg, 18. Атанас Зехиров, 6. Иво Иванов jalt.jpg, 28. Веселин Пенев, 21. Венцислав Василев, 71. Илия Миланов, 4. Кохей Като jalt.jpg, 11.Неманя Милисавлевич (82 smqna.jpg 33.Том), 19. Александър Василев, 14. Георги Божилов (46 smqna.jpg 27.Маркос Барено), 7. Алекс Колев (46 smqna.jpg 77.Давид Манга)
Треньор: Александър Димитров

Съдия: Драгомир Драганов
Стадион "Локомотив", Пловдив

Най-интересното по минути:
4 - ГРЕДА! Тихомир Кънев от Локомотив напредна в наказателното поле на Берое и шутира, а топката срещна страничната греда.
5 - ГРЕДА! Берое отговаря с греда, след като Неманя Милисавлевич стреля чудесно извън наказателното поле, а топката срещна напречната греда.
10 - След центриране от корнер Макенджиев увисна, но Венци Василев изчисти.
15 - По-активни минути на гостите, но без сериозна опасност.
27 - Самостоятелен пробив и удар от далечна дистанция на Мечев, но Макенджиев спасява.
31 - Удар с глава на Алекс Колев, топката минава над вратата.
34 - Божилов центрира в наказателното поле на Локомотив, но Керчев избива топката.
37 - Центриране в наказателното поле на Берое и всички се разминават с топката, а Макенджиев я хвана.

51 - Диагонален удар на Маркос Барено е спасен от вратаря на домакините Николай Банков.
52 - Красен Трифонов засече с глава центриране от корнер, а топката минава встрани от вратата.
55 -  ГОООЛ за Берое! Резервата Давид Манга напредна, преодоля трима и шутира покрай плонжиралия вратар Банков за 0:1.
63 - Силен удар на Василев от гостите в аут.
67 - Удар от фаул на Мечев от домакините встрани от вратата.