Талантите на Берое, родени 2001 година, безапелационно спечели турнира „Чирпанска кама“, след като се наложи с убедителното 5:0 срещу „Ботев“ (Пловдив) на финала в Чирпан. Възпитаниците на треньора Тодор Станев вкараха всички попадения още през първото полувреме.

„Заралии“ бяха физически по-здрави и спечелиха почти всички единоборства за първа топка. "Жълто-черните" бяха представени от сборен отбор от наборите 2001 и 2002 и това си личеше на терена. „Канарчетата“ си вкараха автогол още във втората минута на мача. Велин Желязков покачи до 3:0 с попадения в 4-ата и 9-ата минути. Мартин Маринов увеличи преднината до 4:0 още в 11-ата минута. Велин Желязков оформи своя хеттрик в 23-ата.

Берое вдигна купата без допуснат гол в турнира, след като в предишните два двубоя победиха Свиленград и миналогодишният победител ЦСКА, съответно с 6:0 и 2:0.

"Ботев" (Пд) пък стигна до финала след две трудни победи. В първия си мач момчетата, водени от Димчо Беляков, победиха с 1:0 Димитровград, а точен бе Мартин Петков. Във втората среща „жълто-черните“ победиха драматично с 3:2 Чирпан и по този начин се класираха на финала. Попаденията за пловдивчани бяха реализирани от Теодор Митрев, Филип Колев и Мартин Петков.

Освен купата, победителите получиха и традиционната почетна кама. Организаторите раздадоха екипи и топки на всички участници.

Съставът на Берое: Димитър Славов, Николай Йорджев, Стилиян Бенев, Мартин Кирев, Митко Желев, Стоян Иванов, Галин Генчев, Мартин Маринов, Емил Колев, Велин Желязков, Мирослав Илиев; старши треньор: Тодор Станев