Берое се класира на 1/8-финалите за Купата на България след победа с 3:1 при гостуването на Академик (Свищов). В първата среща избраниците на Петър Хубчев надделяха само с 1:0, но днес стигнаха до по-изразителен успех и с общ резултат 4:1 продължават напред.

Бразилецът Жоао Де Салеш наказа на два пъти тима от Северозападната "В" група, а един гол добави и Давид Каядо. Почетното попадение за Академик реализира Добрин Петров малко преди края.

Гостите от Стара Загора започна доста активно срещата. Още в първите минути играчите на Берое натикаха домакините в собствената им половина. В 9-ата минута Георги Динков центрира остро, стражът на домакините Йончев изпусна топката, но Жоао Де Салеш не успя да стигне пръв до нея и отбраната на Академик изчисти. Секунди по-късно Давид Каядо опита изстрел от 20-ина метра, който попадна в ръцете на вратаря. Натискът на гостите обаче даде резултат в 12-ата минута, когато Тодор Христов центрира отдясно, бранител на домакините не изчисти по най-добрия начин топката, която попадна право в Жоао Де Салеш и той реализира - 0:1.

Избраниците на Хубчев продължиха да надиграват аматьорския си противник. Натискът на Берое даде нов резултат в 40-ата минута, когато гостите удвоиха преднината си. Тогава Жоао Де Салеш центрира към Давид Каядо и португалецът направи 0:2 на празна врата.

След почивката елитният тим продължи да доминира и да пропилява положения пред вратата на Академик. Стефан Велев можеше да отбележи, а в 70-ата минута Родолфо Хълк реализира, но попадението не беше зачетено заради засада.

В 75-ата минута логичното се случи и Берое поведе още по-убедително. Хълк засече с глава, топката срещна гредата, а при добавката Жоао Де Салеш вкара второто си попадение в мача - 0:3.

В 87-ата домакините от Свищов стигнаха до почетно попадение чрез Добрин Петров, който наказа Теодор Скорчев със силен изстрел от над 20 метра.

Академик (Свищов) - БЕРОЕ 1:3 (1:4 общ резултат)
0:1 Жоао Де Салеш (13), 0:2 Давид Каядо (40), 0:3 Жоао Де Салеш (75), 1:3 Добрин Петров (87)

Съставът на Берое:
33.Теодор Скорчев, 77.Педро Еуженио, 21.Елиаш Да Силва, 3.Владимир Зафиров, 15.Георги Динков, 8.Алберто Лоузейро (60-19.Мартин Райнов), 16.Стефан Велев, 23.Тодор Христов (46-11.Родолфо Хълк), 10.Антонио Ливраменто, 88.Давид Каядо (46-9.Иван Горанов), 22.Жоао Де Салеш