Родените през 1996 година таланти на Берое ще играят на финал за Купата на БФС за втора поредна година, след като днес се наложиха с категоричното 3:1 срещу Черноморец (Бургас) в Поморие. В истински герой за старозагорци се превърна Ивелин Илиев, който реши изхода на двубоя, вкаравайки и трите попадения, и то още до почивката.

В 4-ата минута Берое поведе. Михаел Лалев получи в центъра на терена, напредна и с пас намери Ивелин Илиев в наказателното поле, който залъга бранител на Черноморец и с удар по земя към долния десен ъгъл на вратата, пазена от Димитър Николов, откри резултата – 0:1.

Ивелин Илиев покачи на 0:2 в 26-ата минута, когато овладя топката след дълъг пас от Борислав Желязков между трима и останал очи в очи с вратаря пред малкото наказателно поле го залъга и прати топката в мрежата му.

В 41-ата Михаел Лалев се пребори за топката по десния фланг, върна назад към Николай Георгиев, който центрира и с удар от въздуха Ивелин Илиев покачи на 0:3.

До края домакините имаха сили само за почетно попадение. Многобройните атаки на "акулите" дадоха своя резултат едва в 79-ата минута, когато след изпълнение на пряк свободен удар на Радослав Петров от дъгата на наказателното поле Михаил Михайлов изби кълбото, но директно в краката на Тодор Бачев, който от непосредствена близост вкара за крайното 1:3.

По този начин възпитаниците на Иван Гаджев се класираха за финала на Купата на БФС, който ще се състои на 29 април, а съперник ще бъде Славия, който днес победи „Левски“ с 2:0.

ЧЕРНОМОРЕЦ - БЕРОЕ 1:3
0:1 Ивелин Илиев (4), 0:2 Ивелин Илиев (26), 0:3 Ивелин Илиев (41), 1:3 Тодор Бачев (79)