Берое спечели с 3:1 домакинството си на Литекс и завърза още повече битката за Лига Европа два кръга преди края на първенството. След сладкия успех тимът на Петър Хубчев събра 51 точки, колкото имат Локомотив (София) и "оранжевите".

Победата изстреля Берое на второто място, тъй като старозагорци имат предимство в преките мачове с "железничарите" и ловчанлии. ЦСКА пък се свлече на петата позиция. До края предстоят крайно любопитни сблъсъци на "армейците" първо с Локо (Сф), а след това и с Литекс. Берое ще играе с "Ботев" (Пловдив) и гостува на шампиона Лудогорец в последния кръг.

С два гола във вратата на Литекс тази вечер блесна Елиаш. 33-годишният бразилец откри резултата във 2-ата минута, след което отбеляза и в края. В 9-ата пък Бьорн Маарс Йонсен изравни за "оранжевите", след което се превърна в грешник за тима си, редувайки пропуск след пропуск пред вратата на Илко Пиргов. С красив гол за Берое се отчете Атанас Зехиров, който направи 2:1 в 69-ата минута, ознаменувайки с попадение добрата си игра и в тази среща.

Неприятното за гостите от Ловеч беше, че първо Кристиян Малинов се контузи, след което Красимир Балъков трябваше да прави и втора принудителна смяна. Заради травма от игра излезе и Илия Миланов.

Домакините започнаха вихрено. Не бяха изминали и 2 минути, когато трибуните на стадион "Берое" бяха изригнаха след гола на Елиаш. Салим Керкар проби през центъра, но загуби топката, но Малинов сгреши, подхлъзвайки се пред наказателното поле на Литекс, бразилецът овладя и се разписа в долния десен ъгъл на вратата на Винисиус Баривиейра - 1:0. Радостта на Берое не трая дълго. В 9-ата минута Иван Горанов получи топката на левия фланг, откъдето центрира пред Илко Пиргов, а там се извиси Бьорн Маарс Йонсен и отбеляза с глава, надскачайки Георги Динков - 1:1. В 35-ата норвежкият нападател на "оранжевите" направи непростим пропуск, след като не можа да улучи опразнената врата на Пиргов.

В началото на второто полувреме избраниците на Балъков се активизираха, но пропуски направиха Данило Асприля, Йонсен и резервата Милчо Ангелов.

В 59-ата минута Салим Керкар изпълни добре пряк свободен удар, на повече от 20 метра вдясно от вратата на Литекс, пращайки топката над напречната греда. Десет минути след това Берое отново поведе. Намиращият се в отлична форма Атанас Зехиров попадна в прегръдките на съотборниците си. Защитникът отне топката в средата на терена, премина през няколко играчи на Литекс и с мощен изстрел от границата на наказателното поле прониза Баривиейра - 2:1.

В 81-ата Бьорн Маарс Йонсен се отчете с пореден пропуск за гостите от Ловеч, а секунди след това Елиаш подпечата победата на Берое. Зехиров отне топката в половината на гостите и изведе по прекрасен начин резервата Жуниор Мапуку, но конгоанецът останал сам срещу Баривиейра не успя да се възползва от ситуацията и позволи кълбото да бъде изчистено. Топката обаче се озова право на крака на Елиаш, който отбеляза с изстрел по земя за крайното 3:1.

Mачът по минути - ТУК!

БЕРОЕ - ЛИТЕКС 3:1
1:0 Елиаш (2), 1:1 Бьорн Маарс Йонсен (9), 2:1 Атанас Зехиров (69), 3:1 Елиаш (82)