Берое победи Ботев (Пловдив) с 3:1 в Стара Загора. Гостите изненадващо излязоха напред в резултата след гол на Дзанолети, но след това Георги Андонов, Искрен Писаров и отново Андонов донесоха трите точки на домакините.

“Жълто-черните” успяха дори да поведат в резултата още в 8-ата минута след гол на Джилберто Дзанолети. Футболистът на пловдивчани отне топката в центъра на терена, нахлу в наказателното поле и преодоля излезлия Пейков. Домакините реагираха много бързо и само няколко минути по-късно възстановиха равенството благодарение на попадението на Георги Андонов, който бе оставен в малкото наказателно поле, откъдето засече центриране на Димитров.

В 58-ата минути домакините излязоха напред в резултата след куриозен гол на Искрен Писаров. При разбъркване в наказателното поле защитниците на "канарчетата" и вратарят се сблъскаха и си попречиха взаимно, след което Писаров прати топката във вратата.

В 64-ата минута Писаров бе повален в наказателното поле, а Георги Андонов реализира отсъдената дузпа и оформи крайния резултат./БЛИЦ

Берое - Ботев 3:1
0:1 Алберто Ребека (11), 1:1 Георги Андонов (12), 2:1 Искрен Писаров (58), 3:1 Георги Андонов (64-д)

1 - начало на мача
8 - ГООЛ за Ботев, голмайстор Ребека, който направи страхотен рейд от центъра на терена, влезе в наказателното поле и простреля вратаря на домакините
12 - ГООЛ за Берое, голмайстор Георги Андонов, който засече центриране на Димитров
17 -
Иво Иванов засече центриране от корнер, но топката излезе в аут
26 - Хаджииванов напредна по лявото крило, опита се да прехвърли вратаря на Ботев, но Бриньоли успя да избие
45 - край на първото полувреме
-----------------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
53 - отменен гол на Ботев. След пряк свободен удар и центриране, топката влиза в мрежата, на е отсъдена засада
55 - смяна в състава на Берое, на мястото на Хаджииванов влиза Искрен Писаров
58 - ГОООЛ за Берое, голмайстор Искрен Писаров, който се възползва от страхотна грешка в защитата на Ботев. След центриране двама защитници на пловдивчани се забавиха, вратарят също не излезе, за да улови и Писаров прати топката във вратата
63 - ДУЗПА за Берое,
за фаул в наказателното поле срещу резервата Искрен Писаров
64 - ГООЛ за Берое, голмайстор Георги Андонов от дузпа
72
- Искрен Писаров чукна топката към Георги Андонов като прехвърля вратата, но Сириняно се връща добре и чисти в корнер
76 - Кочев стреля от 25 метра, но топката попада право в ръцете на Пейков
80 - Кабу е изведен зад защитата, но вратарят Боян Пейков се намесва по страхотен начин и блокира удара на резервата на Ботев
90 - 3 минути добавено време
90+3 - край на мача, Берое печели с 3:1 срещу Ботев

Берое: 22.Боян Пейков, 25.Александър Александров, 5.Иво Иванов, 3.Тодор Тодоров, 24.Станислав Бачев, 18.Петър Костадинов, 21.Диан Генчев, 7.Слави Жеков, 16.Антонио Хаджииванов (55 - Искрен Писаров), 8. Петър Димитров, 77.Георги Андонов
Резерви: 1.Пламен Петров, 3.Павел Ковачев, 2.Здравко Илиев, 29.Стелиян Попчев, 20.Ахмет Хикмет, 9.Захари Димитров, 17.Искрен Писаров

Ботев: 69.Лука Бриньоли, 17.Фабио Танаци, 29.Даниел Ола, 3.Чиро Сириняно, 13.Чудомир Григоров, 16.Алберто Ребека, 15.Джилберто Дзанолети, 23.Масимилиано Брици, 11.Иван Караманов, 10.Емануеле Морини, 32.Ален Карлет
Резерви: 30.Румен Попов, 2.Васил Василев, 4.Марко Ди Паоло, 6.Марко Д'Ардженио, 20.Васко Кочев, 13.Илиян Йорданов, 8.Ерик Кабу

Стадион: "Берое" - 5000 зрители
Съдия: Ахмед Ахмед