Берое спечели с 4:0 срещу новака в елита ЦСКА 1948 в контролна среща, играна в Стара Загора. Избраниците на Димитър Димитров-Херо надиграха "червените", водени от Красимир Балъков.

Гаюс Макута и Ибрахима Конте отбелязаха по два гола и Берое спечели с 4:0.

Резултатът бе открит от домакините в 17-ата минута. Иван Минчев открадна от Васил Шопов топката в половината на ЦСКА 1948 и след като напредна към наказателното поле подаде отлично към Макута, който вкара за 1:0. Малко по-късно играчите на Берое се възползваха от нова грешка в половината на гостите. Ибрахима Конте получи топката и с мощен шут от границата на наказателното поле прониза за втори път Даниел Наумов - 2:0.

В 57-ата минута Макута се озова сам срещу стража на "червените" и направи 3:0. В 64-ата Алиун Фал беше съборен в наказателното поле от Симеон Петров и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Конте, който вкара за 4:0.

В последните минути в двата тима бяха извършени доста смени, като ЦСКА 1948 имаше възможност да намали резултата на два пъти, но първо удар на Галин Иванов бе спасен от Християн Василев, а след това Денислав Александров пропусна от добра позиция. В самия край на срещата пък Марио Топузов остана очи в очи с Василев, но не успя да го преодолее.

БЕРОЕ - ЦСКА 1948 4:0
1:0 Макута (17), 2:0 Конте (20), 3:0 Макута (57), 4:0 Конте (64-дузпа)

БЕРОЕ: Генадий Ганев, Александър Цветков, Крум Стоянов, Илиас Хасани, Теди Мезаг, Гаюс Макоута, Алюин Фал, Стив Фуртадо, Октавио, Иван Минчев, Ибрахима Конте

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Сашо Александров, Венцислав Василев, Димитър Пиргов, Димо Атанасов, Ивайло Климентов, Васил Шопов, Ангел Бастунов, Даниел Младенов, Галин Иванов, Денислав Александров