Берое загуби с 0:1 последната си контрола преди старта на пролетния дял на “А” група. Старозагорци отстъпиха пред руския Амкар (Перм), в чиито редици бяха Благой Георгиев, Захари Сираков и Георги Пеев. Единственото попадение в мача бе дело на Александър Каламейцев.

Берое владееше изцяло инициативата през първото полувреме и организира няколко добри атаки, които обаче не завършиха с попадение. С отлични изяви през първите 45 минути се запомни вратарят на Амкар Нарубин, който отчая нападателите на Петър Хубчев.

Стражът отрази много добре удари на Педро Еуженио, Венци Христов и Дончо Атанасов. С пропуск се отчете и Пламен Крумов. Героги Андонов пък затрудни максимално Нарубин в последната минута на първата част с много добро изпълнение на пряк свободен удар.

Втората част започна с две положения за руския тим, едното от които се превърна в гол. В 51-ата минута Благой Георгиев напредна в средата на терена, пусна пас на дясно към Георги Пеев, който центририра отлично в наказателното поле за Алекандър Каламейцев. Нападателят отбеляза с глава от близка дистанция.

Берое отново овладя ситуацията на терена. Футболистите от Стара Загора отново създадоха няколко добри положения пред вратата на руснаците, която през втората част бе пазена от Герус. Педро Еуженио и Андонов се отчетоха с пропуски, а съдията не отсъди дузпа за нарушение срещу българския нападател.

В края на мача Веселин Пенев получи контузия и бе заменен принудително.

Последната възможност се откри пред Георги Андонов, който стреля от опасно от фаул, но Роман Герус улови топката.

Берое гостува на “Ботев” (Враца) в първия пролетен кръг от “А” група. Срещата е на 2 март от 15:30 часа.

Берое - Амкар 0:1
0:1 Алекандър Каламейцев (51)

Берое: 33. Иван Караджов, 27. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 3. Владимир Зафиров (к), 28. Веселин Пенев, 21. Елиаш Алвеш да Силва, 8. Алберто Лоузейро, 77. Педро Еуженио, 7. Георги Андонов, 11. Дончо Атанасов, 20. Венцислав Христов
Резерви: 12. Кирил Акалски, 1. Теодор Скорчев, 15. Георги Динков, 2. Здравко Илиев, 6. Иво Иванов, 14. Игнат Дишлиев, 31. Атанас Зехиров, 88. Давид Каядо Диас, 9. Иван Горанов, 19. Мартин Райнов, 25. Пауло Жорже
Старши-треньор: Петър Хубчев