Берое загуби с 0:2 контролата си с хърватския Славен Белупо, която бе генерална репетиция за старозагорци преди предстоящия само след 12 дни първи мач срещу Рапид (Виена) или Судува в Лига Европа.

Двубоят, който се игра на стадиона в Копривница, бе официално представяне за хърватския тим, а за Берое бе поредна проверка от лагера в Словения. До неговия край старозагорци ще изиграят още две контроли, но те са срещу по-слаби съперници.

В двубоя срещу Славен беройци не се представиха на обичайното си ниво и не успяха да застрашат вратата на своя хърватски съперник.

Резултатът бе открит в края на първото полувреме, когато Альоша Войнович стреля отлично от пряк свободен удар от 22 метра, за да вкара за 1:0. Второто попадение падна в 76-та минута. Резервата Франьо Телурич удвои резултата с премерен шут от 12 метра след грешка на отбраната на старозагорци./БЛИЦ