Юношите младша възраст на Берое, родени след 1997 година, отстъпиха от връстниците си от Верея с 0:1 в градското дерби на Елитната група до 17 години. Единственото попадение бе дело на Симеон Христов в началото на второто полувреме. Голяма част от играчите, използвани от треньора на "зелените" Господин Мирчев в двубоя, бяха с година по-малки. Причината за това е в натоварената програма на двата най-големи юношески отбора. Както е известно, тимът на Берое U19 трябва да изиграе 4 срещи в рамките на 7 дни. Единият от тях е финал за Купата на БФС във вторник. Това наложи голяма част от футболистите на Господин Мирчев да играят при гостуването на „Ботев“ в Пловдив в мач от Елитна група до 19 години.

След загубата от Верея Берое е на 9-ото място с 34 точки. Верея има 29 и заема 10-ата позиция в Елитната юношеска група до 17 г.