Берое и Левски завършиха при 1:1 в двубой от 18-ия кръг на Ефбет лига, в който домакините записаха първо равенство за сезона, а "сините" не успяха да победят "зелите" в пети пореден мач. Интересното е, че и наставникът на Левски Петър Хубчев, и този на Берое Димитър Димитров са били начело на съперника в миналото.

Срещата в Стара Загора започна с минута мълчание в памет на починалия български актьор Стефан Данаилов, а двата тима си размениха по една много добра възмоност до края на полувремето, чрез Тиам и Бандаловски. Минута преди края на първата част Мартин Камбуров се извиси и изведе Берое с глава за 227-ия си гол в елита и 21-и си срещу Левски.

"Сините" започнаха силно второто полувреме и гол на Робърта в 52-ата минута беше отменен заради засада, но отново той се разписа в следващата, като довкара отбита топка от вратаря на домакините. До края на полувремето Камбуров и Живко Миланов опитаха да променят резултата, но не успяха.

Левски загуби две точки в битката с Локомотив (Пловдив) за третото място и води с три на "смърфовете", който са с мач по-малко. Берое пък остава на една точка от първата шестица.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

БЕРОЕ - ЛЕВСКИ 1:1
1:0 Мартин Камбуров (44'), 1:1 Найджъл Робърта (53')

По-интересното от мача по минути:
0' Минута мълчание в памет на починалия български актьор Стефан Данаилов.
1' Начало на срещата
7'  Хубава възможност за Хали Тиам пред вратата на Берое, стреля от границата на наказателното поле, но вратарят на домакините се намеси.
11' Страсти на терена след сблъсък между Конте и Каргас, играчи на Берое наобиколиха рефера.
24'  Първа реална опасност и пред вратата на Левски. Бандаловски стреля от около 11-12 метра, но топката премина на сантиметри от гредата.
44'  ГОООЛ за Берое! Мартин Камбуров бележи с глава центриране на Иван Минчев отляво за 1:0.
45' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
52' Найджъл Робърта вкара топката във вратата на Берое, но попадението му е отменено заради засада.
53'  ГООООЛ за Левски! Робърта довкара отбит от вратаря на Берое удар и прати топката в мрежата за 1:1.
58'  Страхотна възможност за Берое, но Мартин Камбуров остана под топката при центриране на Педро Еуженио.
71' Цветков проби в половината на Левски, стигна до аутлинията и върна топката назад, но двама от Берое не стигнаха до нея.
76'  Пряк свободен удар пред вратата на Берое, Живко Милано стреля, но извън рамката.
88' Робърта опита късмета си от пряк свободен удар, но топката среща стената.
89' Паулиньо опита остро центриране, но право в ръцете на стража на Берое.
90+3' Край на срещата.

БЕРОЕ: 12. Душан Перниш - 11. Иван Бандаловски , 4. Ерол Алкан, 59. Ахмед Туба, 19. Александър Василев - 6. Александър Цветков, 73. Иван Минчев, 17. Ибрахима Конте - 28. Рубен Бриджидо, 9. Мартин Камбуров , 77. Педро Еуженио
Резерви: 1. Пламен Колев, 3. Милен Желев, 14. Яя Меледже, 18. Петко Цанков, 25. Георги Ангелов, 44. Виктор Генев, 94. Юлиан Ненов

ЛЕВСКИ: 1. Милан Миятович - 20. Живко Миланов, 5. Холмар Ейолфсон , 19. Йоанис Каргас, 4. Иван Горанов  -  23. Хали Тиам, 70. Мартин Райнов - 99. Станислав Иванов ( 10. Франко Мазурек),  9. Дени Алар ( 18. Насиру Мохамед), 7. Паулиньо - 17. Найджъл Робърта
Резерви: 12. Петър Иванов, 14. Филипе Нашименто, 79. Мартин Петков, 11. Здравко Димитров, 6. Ивайло Найденов

Стадион: Берое - гр.Стара Загора
Съдия: Петър Костадинов