Берое победи с 2:0 Миньор в мач от 22-ия кръг на "А" група и показа на "Левски" как се вкарват голове на тима от Перник. Както е известно, миналата неделя "сините" се препънаха именно срещу "жълто-черните" - 0:0.

Благодарение на днешния успех селекцията на Илиан Илиев събра 36 точки, колкото има и 5-ия Черно море. С днешната победа Берое изпревари Локомотив (Пловдив). "Смърфовете" са с 35 точки, а утре им предстои домакинство на друг, борещ се за участие в евротурнирите Локомотив (София).

Попаденията във вратата на Иван Чворович реализираха Евгени Йорданов в 52-ата минута и Петър Димитров в 87-ата. Така Берое спря успешната серия на Миньор. Отборът от Перник не познаваше вкуса от поражението в последните си 5 мача, в които записа 4 победи и равенство 0:0 срещу "Левски". Последната загуба на "жълто-черните" бе домакинското 0:3 срещу Литекс в първия пролетен кръг на 27 февруари.

Двубоят на Градския стадион в Стара Загора беше част от празненствата по случай 25-годишнината от шампионската титла на Берое. Играчите на Илиан Илиев не изневериха на верните си фенове и ги зарадваха със заслужена победа. По трибуните на стадиона под Аязмото имаше 2000 зрители, които се забавляваха през цялото време.

През първото полувреме играта беше скучна, като в началото двата тима си размениха по една греда, след което не създадоха никакви опасности. Във 2-ата минута опитният Ванчо Траянов отправи силен изстрел от около 30 метра, топката срещна напречната греда на вратата, пазена от Теодор Скорчев.

В 8-ата Тодор Христов напредна по лявото крило на атаката на Берое, центрира остро в наказателното поле на гостите, където Евгени Йорданов се размина с топката, след което Петър Димитров нанесе удар с глава, но в лявата греда на вратата на Миньор.

Домакините излязоха преобразени за втората част и тотално надиграха съперника си. В 52-ата минута Тодор Христов центрира от фаул, прати топката пред голлинията на гостите, където Евгени Йорданов бе оставен непокрит и с глава се разписа в мрежата на неубедителния при ситуацията Иван Чворович - 1:0.

Крайното 2:0 за Берое оформи Петър Димитров. Влезлият секунди по-рано на смяна Георги Божанов проби по лявото крило през зоната на Костадин Марков и пусна пас към съотборника си, който от движение наказа Чворович. /БЛИЦ

Срещата по минути
* Преди началото на мача Теньо Минчев получи символично отново спечелената купа преди 25 години от члена на Съвета на Директорите на Берое Михаил Боиндруков. Имената на всички ветерани бяха прочетени от диктора. Имаше и минута мълчание за ветераните, които вече не са между живите.
2 - ГРЕДА! Опитният Ванчо Траянов отправя силен изстрел от около 30 метра, топката среща напречната греда на вратата, пазена от Теодор Скорчев.
8 - ГРЕДА! Тодор Христов напредна по лявото крило на атаката на Берое, центрира остро в наказатленото поле на гостите, където Евгени Йорданов се размина с топката, след което Петър Димитров нанесе удар с глава, но в лявата греда на вратата, пазена от Иван Чворович.
19 - jalt.jpg Първи жълт картон в мача, получава го Горан Янкович за задържане на Милен Танев в центъра на терена.
25 - jalt.jpg Втори жълт картон за играч на гостите от Перник. Илиан Илиев фаулира Веселин Пенев край тъчлинията, което накара съдията Ахмед Ахмед да го санкционира.
26 - Петър Димитров центрира в наказателното поле на Миньор, Иван Чворович лови топката.
41 - jalt.jpg Играчът на Миньор Фарес Брахими получава жълт картон за грубо влизане в краката на Петър Костадинов.
45 - Продължението е 2 минути.
45+2 - Пропуск на Явор Въндев. Нападателят получи топката в наказателното поле на Берое, преодоля двама бранители, след което би, но право в ръцете на Теодор Скорчев.
45+2 - Край на първото полувреме.

46 - smqna.jpg Първа смяна в състава на Миньор. Фарес Брахими отстъпва мястото си на Петър Петров.
52 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Берое! Евгени Йорданов открива резултата за Берое. Тодор Христов изпълни пряк свободен удар в близост до тъчлинията, прати топката пред голлинията на Миньор, където нападателят на домакините бе оставен непокрит и с глава се разписа в мрежата на неубедителния при ситуацията Иван Чворович.
55 - smqna.jpg Треньорът на Берое Илиан Илиев извършва първа смяна, Веселин Пенев отстъпва мястото си на Мирослав Енчев.
72 - Петър Димитров засича с глава центрираната топка, изпраща я в аут.
79 - jalt.jpg Мирослав Енчев получава жълт картон за нарушение срещу играча на гостите от Перник Милен Василев.
85 - smqna.jpg Последна смяна и за домакините. Тодор Христов отстъпва мястото си на Георги Божанов.
87 - topka.jpg ГОЛ! 2:0 за Берое! Петър Димитров бележи. Влезлият секунди по-рано на смяна Георги Божанов проби по лявото крило през зоната на Костадин Марков и пусна пас към съотборника си, който от движение наказа Чворович.
90 - Продължението е 4 минути
90+4 - Край на мача. Берое победи Миньор с 2:0.

БЕРОЕ - МИНЬОР 2:0
1:0 Евгени Йорданов (52), 2:0 Петър Димитров (87)
БЕРОЕ: 33.Теодор Скорчев, 27.Владислав Ямуков, 30.Павел Ковачев, 23.Александър Томаш, 28.Веселин Пенев (55-25.Мирослав Енчев), 18.Петър Костадинов, 16.Стефан Велев, 88.Петър Димитров, 21.Тодор Христов, 71.Милен Танев (75-8.Цветан Филипов), 14.Евгени Йорданов
Резерви: 1.Мартин Теменлиев, 25.Мирослав Енчев, 6.Симеон Мечев, 8.Цветан Филипов, 77.Георги Божанов, 32.Ромарио Да Силва Ресенде, 19.Владислав Златинов
Треньор: Илиан Илиев
МИНЬОР: 91.Иван Чворович, 32.Костадин Марков, 6.Даниел Златков, 3.Адриан Олегов, 4.Николай Христозов, 17.Ванчо Траянов, 11.Илиян Илиев (70-33.Том), 7.Милен Василев, 42.Фарес Брахами (46-19.Петър Петров), 18.Горан Янкович (57-8.Самир Аясс), 28.Явор Въндев
Резерви: 1.Николай Банков, 2.Васил Божиков, 19.Петър Петров, 8.Самир Аясс, 33.Том, 14.Ивайло Цветков, 30.Мирослав Петров
Треньор: Стойчо Стоев