Берое спечели с 2:1 гостуването на Витоша (Бистрица) от 22-ия кръг на еfbet Лига. Избраниците на Димитър Димитров-Херо стигнаха до трите точки след обрат. Още в третата минута домакините поведоха чрез Георги Амзин, в 25-ата Алиун Фал изравни, а в 90-ата друго от новите попълнения на гостите успя да се разпише - Гаюс Макоута.

Победата е трета поредна за Берое в първенството. Старозагорци събраха 34 точки и се изкачиха на петото място, с една повече от шестия Черно море. Витоша е на последното място с едва 5 точки.

За гостуването в Бистрица Димитър Димитров направи една промяна в състава в сравнение предишния кръг - победата с 2:0 над Етър, която също дойде след голове в края на двубоя. В стартовия състав днес беше Алиун Фал, който замени Ибрахима Конте.

Още в първата минута Крум Стоянов пробва прехвърлящ удар, който Християн Василев улови. В третата "тигрите" поведоха. След изпълнение на корнер топката попадна в Атанас Кабов, който центрира към Георги Амзин и той засече с глава - 1:0.

В 25-ата Берое изравни. Фуртадо отне топката в центъра, напредна и подаде на Фал, който беше непокрит в наказателното поле на Витоша. Сенегалецът реализира с точен изстрел за 1:1.

Малко преди почивката Мартин Камбуров се размина на сантиметри да засече топката в мрежата от близка дистанция.

През втората част избраниците на Херо бяха по-активни, редувайки пропуски. Чак в 90-ата минута Берое успя да обърне резултата. Резервата Ибрахима Конте свали центрираната топка към Гаюс Макоута, който я изпрати в горния ляв ъгъл на вратата на Витоша и гостите спечелиха с 2:1.

За Алиун Фал и Макоута това бяха дебютни попадения в българския шампионат.

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020
Купа на България - сезон 2019/2020

ВИТОША - БЕРОЕ 1:2
1:0 Георги Амзин (3), 1:1 Алиун Фал (25), 1:2 Гаюс Макоута (90)

Най-интересното по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на срещата.
3   ГОЛ! 1:0 за Витоша след гол с глава на Георги Амзин, който надскочи противник в наказателното поле на гостите след центриране от корнер и изпрати топката неспасяемо във вратата на Душан Перниш.
25  ГОЛ! Алиун Фал вкара за 1:1! Стив Фуртадо напредна и подаде на непокрития вляво в наказателното поле Фал, който хладнокръвно реализира.
45 - Край на първото полувреме.
--------------------
46 - Начало на второто полувреме.
51 - Мартин Камбуров изведе Фал на отлична позиция, той стреля над горната греда на вратата на домакините.
90  ГОЛ! Берое постига обрат и повежда с 2:1! Камбуров центрира, Ибрахима Конте отклони с гърди в наказателното поле към Гаюс Макоута и той реализира във вратата на домакините.
90+3 - Край на мача. Берое победи Витоша с 2:1.

ВИТОША: 1.Християн Василев, 5.Венцислав Бонев, 3.Евгени Зюмбулев, 77.Веселин Минев , 6.Станислав Маламов (72  17.Запро Динев), 8.Георги Сърмов, 10.Георги Амзин  , 22.Богомил Дяков, 93.Атанас Кабов (22  14.Четин Садула), 80.Лъчезар Котев, 9.Илия Димитров
Резерви: 33.Кристиян Кацарев, 18.Апостол Попов, 17.Запро Динев, 4.Кристиан Узунов, 7.Кристиян Кочилов, 96.Христо Иванов, 14.Четин Садула
Треньор: Асен Букарев

PFC Beroe Stara Zagora
БЕРОЕ: 12.Душан Перниш, 27.Крум Стоянов, 5.Tеди Мезаг , 20.Стив Фуртадо, 25.Георги Ангелов (64  22.Oктавио Мерло), 6.Александър Цветков, 10.Гаюс Макоута  , 11.Алиун Фал  (90+1  7.Пиер Фокьо), 59.Ахмед Тоуба, 73.Иван Минчев (72  17.Ибрахима Конте), 9.Мартин Камбуров
Резерви: 33.Генадий Ганев, 3.Милен Желев, 44.Виктор Генев, 7.Пиер Фонкьо, 14.Меледже Омнебес, 17.Ибрахима Конте, 22.Октавио Мерло
Треньор: Димитър Димитров

Бистрица, стадион "Витоша"
Съдия: Петър Костадинов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация