Юношите младша възраст на Берое постигнаха престижна победа над английския Нотингам Форест с 3:1 в среща от група “С” на силния международен турнир “Summer Cup 2013” в Сан Марино.

С хеттрик за старозагорци се отличи Михаел Лалев. “Зелените” изиграха много силен мач, като надиграха по-всички показатели своя съперник.

В 3-ата минута Лиам Адамс центрира към Елвис Отим, който с тяло финтира Борислав Русков и отправи удар по земя от 10 метра, но право в ръцете на Михаил Михайлов.

Минута след това след късо изпълнение на корнер Елвис Отим стреля от малък ъгъл и след рикошет в крак на бранител топката се насочи към вратата, но Михайлов се справи.

В 24-ата минута Ивайло Ангелов намери Ивелин Илиев, който изведе Михаел Лалев зад защитата и нападателят вкара топката във вратата, но вторият асистент вдигна флага за засада.

Секунди по-късно Ивелин Илиев бе изведен с 30-метров пас зад защитата на Нотингам, но не успя да намери рамката на вратата. В 29-ата Антон Сакалийски изведе Михаел Лалев очи в очи с вратаря на англичаните, но таранът бе в положение на засада. Минута след това Димитър Видев стреля от 22 метра, но над вратата.

В 33-ата минута Михаел Лалев опита изненадващ удар от 33 метра, но кълбото премина на педя над напречната греда.

В 35-ата минута Михаел Лалев отне топката на футболист в червено, след което финтира последния в отбраната на Нотингам и с техничен удар от границата на наказателното поле откри резултата.

Две минути по-късно след центриране отдясно Калум Смит бе оставен непокрит и стреля от 10 метра, но над вратата на Михаил Михайлов. В 41-ата минута Лиам Адамс центрира отдясно, Борислав Русков не прецени добре топката на първа греда, която от главата му влетя във вратата на старозагорци.

В 54-ата Божидар Симеонов не успя да се възползва от грешка в защитата на английския тим, като отблизо прати топката в ръцете на вратаря.

Десет минути по-късно Даниел Маршъл изведе Левонти Камерън отдясно. Последният пробва удар от движение, но Михаил Михайлов спаси.

В 67-ата минута Ивелин Илиев изпълни пряк свободен удар от 28 метра, вратарят на Нотингам не се намеси добре. След това се заформи меле в наказателното поле, при което Божидар Симеонов намери Михаел Лалев на добра позиция и от границата на малкия пеналт таранът се разписа за втори път за 2:1.

Пет минути по-късно Александър Колев центрира отляво, Михаел Лалев стреля с глава, но над вратата.

В 75-ата минута Джошуа Бърнистън проби отляво и центрира по земя в наказателното поле, където Елвис Отим отправи слаб удар от 10 метра, спасен с вещина от националния страж на старозагорци.

В 82-ата Михаел Лалев бе изведен в добра позиция и майсторски преодоля Джоузеф Бойд за трети път.

Утре от 19:30 часа местно време Берое излиза в последния си мач от груповата фаза срещу португалския Витория (Сетубал).

Берое (Стара Загора) – Нотингам Форест (Англия) 3:1

1:0 Михаел Лалев 35’, 1:1 Борислав Русков 41’ (аг), 2:1 Михаел Лалев 67’, 3:1 Михаел Лалев 82

Берое: 1. Михаил Михайлов, 2. Ангел Денчев (90’+1’ 21. Георги Стефанов 3. Борислав Русков, 5. Велико Господинов, 16. Христо Митев, 4. Калоян Динев (79’ – 14. Николин Нейков), 11. Ивайло Ангелов, 10. Димитър Видев (48’ – 6. Божидар Симеонов), 7. Ивелин Илиев (88’ – 15. Преслав Георгиев), 13. Антон Сакалийски (53’ – 8. Александър Колев), 9. Михаел Лалев; старши-треньор: Господин Мирчев

Нотингам: 1. Джоузеф Бойд, 19. Макс Торнбери (36’- 2. Даниел Маршъл), 3. Адам Кроукс, 4. Раян Йетес, 6. Александър Яковити, 7. Лиам Адамс (77’ – 16. Мохамед Хакийм), 8. Рийс Робинсън, 9. Гери МакДонах, (62’ – 17. Левонти Камерън) 10. Елвис Отим, 21. Калум Смит (56’- 11. Джошуа Бърнистън), 15. Кейрън Лейн; старши-треньор: Крейг Немстронг

стадион: “Олимпико”, Сан Марино
главен съдия: Лука Тора
помощник-съдии: Антонио Учини, Луиджи Бонсиноре
жълт картон: Михаел Лалев (82’ – събличане на фланелката)