Талантите на Берое 2001 победиха с убедителното 9:0 като гост Миньор 2001 (Раднево) в мач от 5-ия кръг на Областната група при подготвителната възраст.

"Зелените" бяха далеч по-добрия тим на терена, като освен деветте попадения пропуснаха да вкарат и поне още толкова, като на три пъти нацелваха и гредите.

Георги Петров откри резултата в 5-ата минута, а с второто си попадение в 27-ата направи 0:6. Емил Колев бе точен на три пъти – в 7-ата, 14-ата и в 35-ата минути, когато оформи крайното 0:9.

Мартин Маринов също отбеляза хеттрик с голове в 10-ата, 29-ата и 33-ата минута на мача.

Едно попадение вкара Галин Пенев - в 12-ата минута.

С победата Берое 2001 остава убедително начело в класирането на подготвителната група. Берое 2002 днес по програма почиваше.

В следващия кръг и двата набора почиват, а следващите им официални мачове са на 2 ноември от 12:30 часа.

Берое 2001 ще срещне Стара Загора 2001, а Берое 2002 приема Загорец 2001 (Нова Загора).