Берое победи с 3:0 като Дунав (Русе) в мач от 17-и кръг на efbet Лига. Старозагорци надделяха с попадения за едно полувреме, които бяха дело на неостаряващия Мартин Камбуров и на два пъти Ибрахима Конте.

Първото полувреме не предложи много емоции за феновете, а домакините имаха лек превес. Най-добрата ситуация се откри пред Костадинов, който бе изведен сам срещу Перниш от Минчев, но вратарят на Берое се намеси и спаси вратата си.

След почивката тима на Димитър Димитров доминираше изцяло. Мартин Камбуров откри резултата в в 56-ата минута, когато бе изведен сам срещу Макенджиев от Цветков. Опитният голаджия лесно преодоля вратаря и реализира своя гол 226 в родния елит.

В заключителните 15 минути Ибрахима Конте заби два гола и оформи крайното 3:0. Първото попадение дойде, след като топката му бе сваленс  глава в наказателното поле и той с хубав удар реализира. В 87-ата минута Конте бе изведен сам срещу Макенджиев ис  техничен удар го преодоля за крайното 3:0 за старозагорци.

С победата Берое събра 24 точки и заема седмата позиция, колкото има и последния в първата шестица Черно море. Дунав е на 11-о място с 16 точки.

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020
Купа на България - сезон 2019/2020

Дунав - Берое 0:3
0:1 Мартин Камбуров (56), 0:2 Ибрахима Конте (78), 0:3 Ибрахима Конте (87)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
9- Стефан Христов засече с глава центриране, Душан Перниш спаси
10- Бандаловски намери в наказателното поле Ибрахима Конте, той стреля, а Макенджиев изби
21- Бандаловски се озова на стрелкова позиция, но топката профуча над вратата
31- Александър Василев намери на отлична позиция Иван Минчев, но той стреля високо над вратата
40- Костадинов изведе Минчев сам срещу Перниш, но вратарят се намеси и и предотврати сигурен гол
45- Край на първото полувреме
__________________________
46- Начало на второто полувреме
56- ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Александър Цветков изведе Мартин Камбуров сам срещу Макенджиев и опитният голаджия не сгреши. Домакините имат претенции за игра с ръка на халфа и засада на нападателя. Повторенията показаха, че Камбуров е в редовна позиция, но пък Цветков наистина удари топката с ръка. Голът обаче е зачетен!
64- Камбуров изпълни перфектно пряк свободен удар, но Макенджиев спаси с мъка
78- ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Ибрахима Конте е намерен на отлична позиция в наказателното поле на Дунав и лесно прати топката в мрежата - 2:0 за гостите!
87- ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Ибрахима Конте бе отлично изведен сам срещу Макенджиев и технично прати кълбото в мрежата за класически резултат в полза на гостите!
90- Край на мача!

ДУНАВ: 21.Благой Макенджиев, 11.Диян Димов, 16.Мартин Ковачев, 5.Любен Николов (72-8.Свилен Щерев), 18.Александър Исаевски, 7.Ивайло Лазаров, 12.Фернандо Кавалканте, 22.Михаил Милчев, 77.Мaртин Костадинов (82-17.Митко Русанов), 9.Ахмед Ахмедов, 99.Стефан Христов
Резерви: 33.Генадий Ганев, 10.Иван Селеменев, 6.Самир Аясс, 2.Самуел Инкоом, 8.Свилен Щерев, 17.Митко Русанов, 29.Кристиан Върбанов
Треньор: Людмил Киров

БЕРОЕ:12.Душан Перниш, 3.Милен Желев, 6.Александър Цветков, 9.Мартин Камбуров, 11.Иван Бандаловски, 17.Ибрахима Конте (88-14.Меледже Омнебес), 19.Александър Василев, 25.Георги Ангелов, 28.Рубен Бригидо, 59.Ахмед Тоуба, 73.Иван Минчев
Резерви: 23.Иван Гошев, 4.Ерол Алкан, 13.Никола Маринов, 14.Меледже Омнебес, 18.Петко Цанков, 44.Виктор Генев, 94.Юлиан Ненов
Треньор: Димитър Димитров

Русе, „Градски стадион“
Съдия: Георги Иванов
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,   - червен картон,  - смяна,  - опасна ситуация