Берое приключи зимната си подготовка с класическа победа с 3:0 над Спартак (Плевен). И трите гола за успеха паднаха през първото полувреме.

Резултатът беше открит в 19-ата минута. Сегундо Пачаме пое топката, направи добър пробив през центъра и с много силен завършващ удар от дъгата прати топката във вратата на Станислав Антонов.

Берое получи дузпа в своя полза в 24-ата минута, когато Енцо Еспиноса беше фаулиран в наказателното поле. Той сам се зае да стреля от бялата точка и удвои аванса на старозагорци.

Четири минути преди почивката Лучано Скуадрове с глава оформи крайния резултат, засичайки центриране от корнер на Франсиско Политино.

В добавеното време на първата част се откри добра възможност пред Роналдо, който стреля от границата на наказателното поле, но над напречната греда в аут.

Стефан Гаврилов, Уерик Каетано и Дамян Йорданов се отличиха с пропуски през второто полувреме.

Берое стартира пролетния дял на еfbet Лига с гостуване на Славия на 17 февруари от 14:30 часа на стадион „Александър Шаламанов“.

БЕРОЕ: Родриго Ачинели (46 – Артур Мота), Енцо Еспиноса, Франко Минго (79 – Викторио Вълков), Лучиано Скуадроне, Темитопе Акинжогунла (80 – Хуан Пабло Саломони), Карлос Алгара (80 – Александър Петров), Стефан Гаврилов (79 – Дамян Йорданов), Сегундо Пачаме (82 – Хуан Пабло Силго), Роналдо Камара (46 – Уерик Каетано), Франсиско Политино (82 – Денислав Станчев), Вини Трибуле (82 – Федерико Санети)

Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2024