Берое разби Марек в Дупница с 10:0 в мач от предпоследния 29-и кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят започна с минута мълчание в памет на загиналия млад футболист на клуба от Стара Загора Мартин Ковачев.

Резултатът в Дупница бе открит в 10-ата минута с попадение на Владислав Димитров. До края на полувремето Берое поведе с 4:0 след гол на Стоян Иванов и две попадения на Калоян Петров. Веднага след подновяването на играта Мануел Иванов реализира за 0:5, а в следващите 5 минути цифрата набъбна на 0:7 след нов гол на Стоян Иванов и попадение на Валентин Иванов. Крайният резултат беше оформен в последните 10 минути на срещата. Тогава се разписаха Галин Пенев, отново Мануел Иванов и Христо Иванов.

Берое до 17 г. вече има в актива си 44 точки и се намира в средата на таблицата. В последния кръг момчетата на Сидер Димитров приемат Пирин (Благоеград), а срещата е насрочена за 2 юни от 17 часа.