Берое спечели с 2:0 домакинството си на Локомотив (Пловдив) в първата среща от програмата на 23-ия кръг в efbet Лига. Избраниците на Димитър Димитров-Херо изиграха силен двубой и заслужено взеха трите точки.

В 36-ата минута Гаюс Макоута вкара страхотен гол с мощен изстрел от около 25 метра, при който топката се отби в напречната греда и влетя във вратата на "смърфовете" - 1:0. Четири минути след това Мартин Камбуров oтбеляза от дузпа, отсъдена за фаул на стража Илко Пиргов срещу Aлиун Фал. Ветеранът се разписа за 2:0 срещу любимия си Локомотив (Пловдив) със своето попадение номер 230 в елита на българския футбол.

Двата отбора имаха още шансове, но до края не паднаха други голове и Берое спечели. Така тимът на Херо събра 37 точки и се изкачи на петото място, с точка повече от шестия Славия.

За Берое това е четвърта поредна победа. Старозагорци гостуват на ЦСКА в следващия кръг - на 7 март от 17:30 часа.

Локомотив (Пловдив), който е трети с 45 точки, приема Витоша (Бистрица) на 7 март от 15:00 часа.

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020
Купа на България - сезон 2019/2020

БЕРОЕ - ЛОКОМОTИВ (Пловдив) 2:0
1:0 Гаюс Макоута (36), 2:0 Мартин Камбурoв (40-дузпа)

Най-интересното по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на срещата.
9 - Момчил Цветанов пусна извеждащо подаване към Димитър Илиев, националът опита да преодолее Душан Перниш, но стражът на Берое се справи.
16  Домакините претендират за дузпа за игра с ръка ма Момчил Цветанов в наказателното поле на "смърфовете". Съдията Драгомир Драганов оставя играта да продължи.
16 - На телевизионното повторение се видя, че ръката на Цветанов беше плътно до тялото му, а не разперена встрани.
19  Алиун Фал засече центриране на Александър Цветков, Илко Пиргов спаси.
36  ГОЛ! Страхотно попадение на Гаюс Макоута, Берое повежда с 1:0! Новото попълнение в състава на Димитър Димитров-Херо отправи топовен изстрел от около 25 метра, наказвайки Илко Пиргов, като топката се отби в напречната греда и влетя във вратата на Локомотив.
40 - ДУЗПА за Берое! Пиргов не прецени добре излизането си и събори в наказателното поле Алиун Фал.
40  ГОЛ! 2:0 за домакините след точно изпълнение на Мартин Камбуров.
45+1 - Край на първото полувреме.
-------------------
46 - Начало на второто полувреме.
54 - Алиун Фал блесна с отличен рейд и подаде отлично към Фуртадо в наказателното поле на гостите, а той стреля над вратата.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Берое победи Локомотив (Пловдив) с 2:0.

PFC Beroe Stara Zagora
БЕРОЕ: 12.Душан Перниш, 5.Теди Мезаг, 20.Стив Фуртадо, 25.Георги Ангелов, 27.Крум Стоянов, 6.Александър Цветков, 17.Ибрахима Конте  (63  22.Октавио Мантека), 59.Ахмед Тоуба, 10.Гаюс Макоута  (90+3  14.Яя Меледже), 11.Алиун Фал (89  7.Пиер Фонкьо), 9.Мартин Камбуров
Резерви: 33.Генадий Ганев, 3.Милен Желев, 44.Виктор Генев, 7.Пиер Фонкьо, 14.Яя Меледже, 22.Октавио Мантека, 73.Иван Минчев
Треньор: Димитър Димитров

ЛОКОМОТИВ: 1.Илко Пиргов, 4.Акинсола Акиниеми, 25.Лукас Масоеро, 5.Дейвид Малембана (77  50.Йосип Томашевич), 61.Диниш Алмейда, 10.Парвиз Умарбаев (46  13.Миховил Клапан), 7.Момчил Цветанов, 9.Бирсент Карагарен (41  44.Николай Николаев), 16.Лукас Салинас, 77.Анте Аралица, 14.Димитър Илиев
Резерви: 22.Георги Милев, 15.Валентино Пулиезе, 50.Йосип Томашевич, 11.Кенан Муслимович, 91.Мирза Хасанбегович, 44.Николай Николаев, 13.Миховил Клапан
Треньор: Бруно Акрапович

Стара Загора, стадион "Берое"
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация