Берое победи с 1:0 Академик (София) в мач от 11-ия кръг на "А" група. Победното попадение за селекцията на Илиан Илиев реализира Станислав Бачев в 48-ата минута. С днешния си успех Берое прекъсна серията си от четири поредни мача без победа.

През първото полувреме на двубоя под Аязмото домакините доминираха, като с пропуски се отчетоха Владислав Златинов, Евгени Йорданов и Тодор Христов.

В началото на втората част Берое поведе в резултата. В 48-ата минута Слави Жеков центрира от корнер и Станислав Бачев успя да засече с глава, опъвайки мрежата на вратата, пазена от Емил Михайлов - 1:0.

Избраниците на Илиан Илиев продължиха да надиграват "студентите". В 60-ата минута попадение на Владислав Златинов бе отменено, тъй като съдията Станислав Ставров видя нарушение на нападателя срещу вратаря на Академик Емил Михайлов.

До края така и не падна нов гол и Берое победи с 1:0. Благодарение на успеха отборът от Стара Загора се изкачи на 6-ото място във временното класиране на "А" група с 18 точки в актива си. Академик пък е 14-и с 8 точки.

Дебют за "студентите" днес в Стара Загора направи Стойко Сакалиев. Нападателят се появи в игра в 63-ата минута, заменяйки Михаил Петров, но не успя да помогне на новия си отбор да си тръгне поне с точка от стадиона под Аязмото. /БЛИЦ

Срещата по минути
5 - Маркос Бонфин стреля от 20-ина метра, вратарят на Берое Карамфил Илчев се намесва добре и чисти в корнер
16 - Удар с глава на Петър Костадинов преминава покрай вратата на Академик
20 - Тодор Христов стреля от 20-ина метра, пред голлинията защитник на Академик се намесва и чисти в корнер
31 - Евгени Йорданов нанася атрактивен удар със странична ножица, но не намира целта и топката излиза в аут
34 - jalt.jpg Първи жълт картон в мача, получава го Иван Иванов от Академик за грубо нарушение срещу Тодор Христов
43 - Здравко Илиев подава към Евгени Йорданов, който стреля без много подготовка, но Михайлов успява да улови без проблеми
45 - Край на първото полувреме

48 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Берое! Станислав Бачев открива резултата. Слави Жеков центрира от корнер в малкия пеналт, Бачев успя да се пласира най-добре и да отбележи от 4-5 метра
51 - Нов удар на Станислав Бачев, този път неточен
59 - Жълт картон за Михаил Александров от състава на Академик за разкарване на топката
60 - ОТМЕНЕН ГОЛ! Владислав Златинов вкара гол, но попадението е отменено заради нарушение срещу вратаря на Емил Михайлов
63 - smqna.jpg В игра за Академик се появява Стойко Сакалиев, за когото това е дебют с екипа на "студентите". Нападателят заменя Михаил Петров
70 - jalt.jpg Жълти картони за Слави Жеков (Берое) и Юлиян Петков (Академик) за спречкване
70 - smqna.jpg Михаил Александров отстъпва мястото си на Ивайло Димитров в състава на гостите от София
71 - smqna.jpg Смяна и в отбора на Берое. Петър Костадинов отстъпва мястото си на Стефан Велев
90 - Продължението е 3 минути
90+3 - Край на мача. Берое победи с 1:0 Академик (Сф)

БЕРОЕ - АКАДЕМИК (Сф) 1:0

БЕРОЕ: 22.Карамфил Илчев, 2.Здравко Илиев, 30.Павел Ковачев, 23.Александър Томаш, 24.Станислав Бачев, 18.Петър Костадинов (71-16.Стефан Велев), 7.Слави Жеков, 88.Петър Димитров (46-77.Георги Божанов), 21.Тодор Христов, 14.Евгени Йорданов, 19.Владислав Златинов (80-10.Диан Генчев)
Резерви: 33.Теодор Скорчев, 25.Мирослав Енчев, 16.Стефан Велев, 10.Диан Генчев, 77.Георги Божанов, 11.Стойчо Младенов, 27.Атанас Апостолов
Треньор: Илиан Илиев
АКАДЕМИК:
33.Емил Михайлов, 6.Петър Кюмюрджиев, 21.Пиер Мбемба, 5.Мартин Сечков, 16.Иван Иванов, 13.Юлиян Петков, 20.Маркос Бонфин, 11.Самир Аесс (83-10.Аспарух Василев), 19.Михаил Петров (63-23.Стойко Сакалиев), 18.Кирил Динчев, 7.Михаил Александров (70-9.Ивайло Димитров)
Резерви: 1.Николай Чавдаров, 10.Аспарух Василев, 14.Любен Николов, 17.Ивайло Василев, 15.Мустафа Хабиб, 9.Ивайло Димитров, 23.Стойко Сакалиев
Треньор: Борис Ангелов