Берое победи представящия се убедително новак Калиакра с 2:0. По един гол вкараха бившите играчи на ЦСКА Евгени Йорданов и Владислав Златинов. Срещата бе изгледана от легендата на “армейците” и Берое Петър Жеков. Другият интересен момент бе в края на мача, когато синовете на друга легенда на ЦСКА и Берое Стойчо Младенов – Александър и Стойчо се оказаха един срещу друг. Сашо дебютира за Калиакра в средата на първото полувреме като смени Николай Петров, а по-малкият му брат влезе 20 минути преди на края вместо Евгени Йорданов.

Самият мач започна отлично за домакините, които още в 3-ата минута поведоха в резултата. Стефан Велев центрира от корнер, Евгени Йорданов засече от воле с левачката и вкара за 1:0. До края на полувремето домакините можеха да увеличат преднината си, но Златинов и Петър Димитров пропуснаха.

Второто полувреме започна с бърз гол за домакините. В 47-ата минута Тодор Христов центрира, Йорданов пропусна и Владислав Златинов със силен шут покачи на 2:0. До края на мача Берое игра по-добре и не даде шанс на съперника да изравни.

След тази победа “зелените” имат актив от 13 точки и се изкачиха на 2-ото място в класирането./БЛИЦ

Срещата по минути тук

БЕРОЕ – КАЛИАКРА 2:0
1:0 Евгени Йорданов (3), 2:0 Владислав Златинов (47)

Берое: 22.Карамфил Илчев, 25.Мирослав Енчев, 23.Александър Томаш, 24.Станислав Бачев, 28.Веселин Пенев, 16.Стефан Велев, 10.Диан Генчев, 21.Тодор Христов, 88.Петър Димитров (70 - 11.Стойчо Младенов), 19.Владислав Златинов, 14.Евгени Йорданов (54 - 27.Атанас Апостолов)

Калиакра: 29.Йордан Господинов, 15.Антон Петров, 14.Иван Райчев, 3.Мартин Димов, 4.Детелин Димитров, 22.Четин Садула, 77.Светослав Петров, 10.Николай Петров (36 - 27.Александър Младенов), 8. вайло Раденцов, 23.Георги Станчев (83 - 17.Делчо Стоилов), 9.Иван Александров

Стадион: “Берое”
Съдия: Димитър Андреев
Жълти картони: Н. Петров (К), Велев (Б)