Берое се наложи с 1:0 при домакинството си на ЦСКА в мач от 20-ия кръг на Елитната група до 17 години. Момчетата на Сидер Димитров победиха заслужено в срещата, след като бяха по-добрият отбор в по-голямата част от мача, информира Beroe.bg. Двата тима играха бърз и открит футбол.

През първото полувреме домакините имаха повече положения за гол, но така и не успяха да открият резултата. По веднъж гредите помогнаха и на двамата вратари.

Берое продължи да търси попадение и след почивката, и то падна в 56-aта минута, когато Калоян Петров изпълни точно дузпа за нарушение срещу самия него – 1:0. След това гостите от София потърсиха изравняване и притиснаха домакините, но не стигнаха до нещо по-сериозно освен нов удар в гредата. Така резултатът се запази до края на двубоя.

След успеха Берое събра 29 точки и е седми в класирането. ЦСКА остава с 39 и заема четвъртата позиция.