Берое записа нова престижна победа с 2:1 в контролна среща срещу ОФК Београд, която се игра в Рогла, предава Гонг. Силен мач изигра Елио Мартинс, който отбеляза два гола. Треньор на ОФК Београд е бившият наставник на Славия Стевица Кузмановски.

В 21-та минута ОФК Београд получи право да изпълни дузпа, след като съдията видя нарушение на Везалов срещу Тривунович в наказателното поле на Берое. Драган Боговац стреля от бялата точка, след което Скорчев спаси, но при добавката черногорският футболист не сбърка и вкара за 1:0. Берое изравни резултата в 44-ата минута. Здравко Илиев центрира в наказателното поле на ОФК Београд, където Елио Мартинс я засече с глава и я изпрати във вратата на Лукач.

Победният гол за Берое падна в 78-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на ОФК Београд Мартинс засече топката отблизо с глава и я прати във вратата на Матек. Последната контрола на Берое на лагера в Словения е срещу Рудар Тръбволие на 30 юли.

Стартов състав на Берое: Теодор Скорчев, Здравко Илиев, Мирослав Енчев, Димитър Везалов, Веселин Пенев, Стефан Велев, Алберто Лоузейро, Тодор Христов, Елиаш Алвеш да Силва, Давид Каядо и Елио Мартинс.