Берое победи с 2:1 руския елитен Ростов на Дон. Както е известно, миналата година Христо Стоичков работи като консултант в този тим. Срещата се игра в град Казълъгач в Турция.

През първото полувреме Берое не създаде много голови положения. Хорен Байрамян откри в 23-ата минута за руснаците. В 52-ата минута Емил Ангелов беше фаулиран в наказателното поле и изравни от бялата точка. Берое получи втора дузпа пет минути преди края. Тогава Георги Андонов беше съборен и сам вкара за 2:1.

Илиан Илиев започна със състав, който се оформя като титулярен. На вратата застана Ивайло Иванов, отдясно в защитата действаше Здравко Илиев, а в ляво - Веселин Пенев. Като централна двойка защитници играха Ваня Джаферович и Владимир Зафиров. Като опорни халфове действаха новите попълнения Елиаш Алвеш да Силва и Ричард Еромоигбе. В средата на терена пред тях беше Антонио Ливраменто. По дясното крило игра Атанас Чепилов, а от ляво Давид Каядо Диас. В нападение треньорът заложи на Емил Ангелов.

Берое: 99.Ивайло Иванов, 2.Здравко Илиев (79 - 27.Владислав Ямуков), 5.Ваня Дзаферович (53 - 13.Димитър Везалов), 3.Владимир Зафиров (86 - 44.Виктор Софрониев), 28.Веселин Пенев (88 - 25.Мирослав Енчев), 21. Елиаш Алвеш да Силва (79 - 71.Милен Танев), 6.Ричард Еромоигбе (46 - 16.Стефан Велев), 11.Атанас Чепилов (65 - 9.Иван Горанов), 77.Антонио Ливроменто (79 - 7.Слави Жеков), 88.Давид Каядо Диас (65 - 17.Искрен Писаров), 10. Емил Ангелов (70 - 29.Георги Андонов).