Берое постигна трета поредна победа от три мача в Елитната група до 17 години. Момчетата на Тодор Станев надвиха с 1:0 Етър в домакинството си от третия кръг на шампионата.

„Зелените“ можеха да открият още в 5-ата минута, когато Иван Георгиев бе съборен в наказателното поле и реферът отсъди дузпа за Берое. Зад топката застана Стоян Вергиев, но стражът на гостите отрази удара на защитника. Домакините бяха много по-активни през целия мач, но вратарят на Етър Добромир Добрев продължи с добрите си изяви и спаси своя отбор в редица ситуации. До края на полувремето не падна гол, а през втората част натискът и пропуските на Берое продължиха. Все пак логичното се случи в 67-ата минута, когато се получи разбъркване след корнер пред вратата на гостите, топката бе избита извън пеналта. Там Станимир Сотиров овладя и я прати в мрежата с параболичен удар от около 25 метра. До края на мача не падна нов гол и Берое победи напълно заслужено.

По този начин момчетата на Тодор Станев запазиха лидерската си позиция с пълен актив от 9 точки и голова разлика 13:0. Отборът остана единственият без допуснат гол до момента. Утре от 17:30 часа Берое U17 приема Славия на Спортна база „Берое“

Съставът на Берое U17: 12. Димитър Славов, 5. Николай Йорджев, 23. Александър Баев, 21. Стайко Господинов, 6. Стоян Вергиев, 7. Галин Генчев, 8 Мартин Маринов, 10. Велин Желязков, 20. Никола Маринов, 2. Иван Георгиев, 9 .Христо Иванов; резерви: 22. Цветомир Нейков, 3. Пламен Пенев, 15. Станимир Сотиров, 16. Велизар Ганев, 18. Емилиян Куреков, 17. Димитър Спасов, 11. Денислав Вълчев; старши треньор: Тодор Станев