Берое победи с 2:1 Любимец като гост в контрола, която се игра пред 150 зрители. Треньорът на старозагорци Илиан Илиев даде възможност на всички играчи да вземат участие в срещата. Дебют за Берое направи новото попълнение Емил Ангелов, който се появи в игра в 58-ата минута. Капитанът Слави Жеков се завърна в игра, след като 10 месеца се възстановява след операция на глезена. Жеков се появи на терена за последните 20 минути.

Берое поведе в резултата в 14-ата минута, когато Славен Станкович пусна късо от корнер към Милен Танев, той центрира в наказателното поле на Любимец, където Янко Вълканов засече топката с глава и вкара за 1:0. В 26-ата минута Милен Танев центрира от корнер, топката попадна в краката на Владислав Златинов, който пусна към Атанас Чепилов и той реализира за 2:0. Любимец отбеляза почетен гол в 30-ата минута. Илиян Йорданов изведе Николай Павлов, който сам срещу Теодор Скорчев реализира в горния ляв ъгъл за 1:2./БЛИЦ