Берое най-накрая победи. Дни след като Петър Хубчев беше освободен от треньорския пост, заралии спечелиха с категоричното 3:1 гостуването си на Монтана в среща от 28-ия кръг на "А" група. Това беше първи успех за старозагорци от 20 февруари, когато тимът надделя над Пирин със същия резултат. Последваха 3 равенства и 3 загуби във всички турнири, които наложиха треньорска рокада.

В началните минути на мача гостите, които днес бяха водени от Пламен Липенски, бяха по-активният отбор на терена. В 14-ата минута Неманя Милисавлевич пробва удар от дистанция, но Ивайло Василев спаси.

Първата добра ситуация за гол за домакините дойде в 19-ата минута, когато Иван Коконов излезе сам срещу Макенджиев и стреля, но стражът на Берое улови. Дори и да беше отбелязал, попадението нямаше да бъде зачетено, тъй като беше маркирана засада.

В следващите минути старозагорци продължиха да са по-дейният отбор и логично в 26-ата минута поведоха в резултата. Спас Делев центрира от фаул в противниковото наказателно поле, където Коконов в опит да изчисти, прати топката в собствената си врата.

До края на първата част двата отбора не създадоха интересни ситуации и зрителите не видяха повече попадения.

В началото на второто полувреме Емин Ахмед от Берое пробва удар от дистанция, но топката мина покрай вратата. В 57-ата минута гостите имаха претенции за дузпа, след като Асен Георгиев, падайки на земята, закачи топката с ръка. Реферът Георги Кабаков не уважи претенции на заралии и играта продължи.

В 72-ата минута старозагорци поведоха с 2:0, след като влезлият като резерва малко по-рано Станислав Костов се разписа с диагонален удар. Само седем минути по-късно Исмаил Иса направи резултата класически, засичайки центриране на Милисавлевич. В добавеното време Иван Минчев отбеляза почетното попадение за домакините. Малко преди гола за Монтана, Игор Джоман от Берое си изкара втори жълт картон и бе изгонен от Георги Кабаков.

Берое заема четвърто място с актив от 39 точки. Толкова има и третият Славия, но "белите" гостуват по-късно днес на Локо (Пловдив). Монтана заема девета позиция със 17 пункта.

МОНТАНА - БЕРОЕ 1:3
0:1 Иван Коконов (26-автогол), 0:2 Станислав Костов (72), 0:3 Исмаил Иса (79), 1:3 Иван Минчев (90+3)