Берое се наложи с 2:0 като гост на Локомотив (Пловдив) в среща от 25-ия кръг на Първа лига и сложи край на серията си от два поредни мача без успех (1 равенство и 1 загуба).

През първата част играта се водеше предимно в центъра на терена и головите положение почти липсваха.

Най-интересното такова дойде в 34-ата минута, когато халфът на Берое Бригидо шутира от 18 метра, но Пиргов със страхотен рефлекс изби топката в напречната греда.

През второто полувреме двата тима започнаха да действа по-смело в предни позиции и логично създадоха по-любопитни ситуации за попадение.

В 65-ата минута се стигна до сблъсъци между играчи на двата тима край тъчлинията, след които резервата на домакините Симеон Райков получи директен червен картон.

Само две минути по-късно гостите излязоха напред в резултата, след като Мартин Камбуров засече с глава центриране на Еуженио и прати топката във вратата на бившия си отбор. Таранът отказа да отпразнува попадението си, демонстрирайки уважение към "смърфовете". Голът пък беше третият за ветерана срещу пловдивчани и първи срещу тях насред "Лаута".

В 76-ата минута Берое увеличи преднината си. Борислав Цонев пусна много хубав извеждащ пас към Педро Еуженио, който се справи с отбраната на домакините и прокара топката в долния десен ъгъл на вратата на Пиргов.

До края на срещата не паднаха повече попадения.

Берое вече има 44 точки на 4-ото място, докато Локомотив (Пловдив) е 7-и с 28.

ЛОКОМОТИВ - БЕРОЕ 0:2
0:1 Камбуров (67), 0:2 Еуженио (76)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
10 - Без интересни ситуации през първите минути.
18 - Пряк свободен удар за Берое фронтално на вратата на Илко Пиргов. Мартин Камбуров си заложи топката и шутира силно, но право в в стена.
35 -  Илко Пиргов отби в напречната греда мощен шут на Бригидо.
40 -  Прекрасно двойно подаване между Камбуров и Райнов завърши с удар на нападателя, спасен от Пиргов.
45+1 - Kрай на първото полувреме!
------------------------------------
46 - Начало на втората част!
51 -  Матеос Леони центрира отляво, Камбуров свали топката към Еуженио, който стреля мощно, но намери външната част на мрежата.
57 - Първи удар на Локо (Пловдив). Отправи го Елитон от пряк свободен удар, но Перниш боксира.
65 -  Симеон Райков от резервите на Локо получи червен картон за удар срещу Карлос Охене.
67 -  ГОООЛ ЗА БЕРОЕ! Мартин Камбуров с глава открива резултата. Нападателят засече центриране на Еуженио от лявото крило.
76 -
 ГОООЛ ЗА БЕРОЕ! Еуженио получи удобна топка, преодоля Везалов и вкара.​
90+3 - Край на мача!

Локомотив 1926<br />(Пловдив)Локомотив: 1.Илко Пиргов, 25.Муса Мохамед, 6.Стивън Езе, 15.Димитър Везалов, 61.Елитон Жуниор  (77Умарбаев ), 10.Веселин Марчев , 29.Янко Ангелов (84Иванов), 34.Игор Банович , 7.Димо Бакалов  (73Михалевич), 91.Абделхаким Нур Буна , 77.Анте Аралица
Резерви: 22.Антони Милина, 3.Васил Иванов, 17.Ванчо Траянов, 22.Архан Исуф, 13.Симеон Райков , 12.Филип Михалевич, 39.Парвиз Умарбаев
Треньор: Бруно Акрапович

Берое<br />(Стара Загора)Берое: 12.Душан Перниш, 26.Камен Хаджиев, 6.Иван Иванов , 3.Милен Желев, 18.Рубен Бригидо (64Цонев ), 7.Мартин Райнов, 8.Карлос Охене , 20.Матеус Леони (79Динков), 77.Педро Еуженио  , 16.Марко Адамович, 9.Мартин Камбуров  (83Негруц)
Резерви: 23.Георги Аргилашки, 15.Георги Динков, 2.Павел Виданов, 4.Кохей Като, 10.Борислав Цонев, 21.Серджиу Негруц, 71.Антон Карачанаков
Треньор: Александър Томаш

Пловдив, "Лаута"
Съдия: Ангел Ангелов

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация