Берое се върна в "А" група със заслужена победа над Локомотив (София) с 2:1. Старозагорци стигнаха до успеха след попадения на Георги Андонов и Слави Жеков. Двубоят се игра пред около 8000 зрители, които посрещнаха любимците си със страхотна атмосфера. При излизането на играчите към терена заваляха ленти и транспаранти, бяха запалени факли и димки, които създадоха приятна атмосфера по трибуните.

Гостите от София започнаха много по-добре и създадоха няколко положения. Светослав Дяков и Камбуров обаче пропуснаха. В 26-ата минута Искрен Писаров напредна отдясно, подаде на Георги Андонов, който от точката за изпълнение на дузпа прати топката във вратата. Това бе и първото попадение за новия сезон.

През второто полувреме играта отново бе равностойна. В 51-ата минута Данчо Атанасов центрира, но Андонов не успя да засече във вратата на Локомотив. В 68-ата минута Балдовалиев центрира от корнер, Пасков игра с глава, но Александър Александров изчисти от голлинията. В 77-ата минута гостите изравниха след гол на новото попълнение на Дерек Асамоа, който влезе отдясно в наказателното поле и с премерен удар прати топката във вратата на Боян Пейков.

Само пет минути по-късно Слави Жеков донесе трите точки на старозагорци. Футболистът изпълни пряк свободен удар, топката се отби в стената, но при добавката Жеков бе точен и оформи крайното 2:1./БЛИЦ

Мачът по минути с БЛИЦ

1- начало на мача
2-
Светослав Дяков стреля, но вратарят на Берое Боян Пейков спасява
4 - нов удар, този път на Камбуров, който остана сам срещу вратаря. Стражът на домакините обаче спасява
5 - Александър Александров отправя силен удар към вратата на Локо (Сф), но Галев избива в корнер
6 - далечен и неточен удар на Слави Жеков от над 30 метра
13 - Писаров подава добре на Андонов, но нападателят си поведе дълго топката и не успя да излезе сам срещу вратаря на Локо (Сф) Галев
18 - хубав пробив на Виктор Шпишич, който нахлу в наказателното поле на Берое, стреля, но право в ръцете на Пейков
20 - Писаров центрира в наказателното поле на гостите от София, вратарят Галев обаче улавя преди топката да попадне в Дончо Атанасов
26 - ГОООЛ за Берое, голмайстор Георги Андонов, това е първото попадение за новия сезон 2009/2010. Андонов получи топката в наказателното поле от Искрен Писаров, който напредна отдясно
32 -
Коце Видолов центрира в наказателното поле, Андонов надскача защитниците, но стреля в аут
43 - Камбуров намира добре Шпишич, Александър Александров обаче парира удара му
45 - край на първото полувреме
----------------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
51 -
Дончо Атанасов центрира остро в наказателното поле на Локомотив (София), но Андонов не успя да засече топката
54 - центриране в наказателното поле на домакините, но вратарят Боян Пейков лови
58 - удар на Пасков с глава, но топката излиза в аут
66 - смяна в състава на Берое, на мястото на Видолов влиза Костадинов
68 - центриране от корнер на Балдовалиев в наказателното поле, Пасков стреля с глава, но Александров успя да избие от голлинията топката в нов корнер
70 - жълт картон на Шпишич
74 - ГООЛ за Локо (Сф), голмайстор Дерек Асамоа, след груба грешка в защитата на Берое
81 - ГОООЛ за Берое, голмайстор Слави Жеков. Футболистът първо изпълни пряк свободен удар, топката се отби в стената, след това Жеков отново би и прати топката във вратата, която първо срещна левия стълб на вратата и влезе в мрежата