ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 2 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Лидерът Локомотив (Пловдив) изненадващо загуби от Берое с 1:2 на стадиона в парк „Лаута“ в мач от 14-ия кръг на efbet Лига. Вини Трибуле (29) и Сантиаго Годой (43) шокираха "смърфовете" през първата част, а капитанът на домакините Димитър Илиев (90+4) върна един гол едва в последните секунди.

Срещата започна с домакински натиск и още в петата минута играчите на Александър Томаш можеха да поведат. След центриране в наказателното поле, вратарят на гостите се извиси над всички и за миг улови топката, но след това я изпусна и Хорхе Сегура я прати над напречната греда. Минута по-късно Джовани бе изведен в наказателното поле и останал сам срещу вратаря на гостите, стреля, но не успя да го преодолее. Последва нов шут на футболист в „черно и бяло”, но и той бе спасен от Ачинели.

"Смърфовете" продължиха да са по-активни, но в 27-ата минута можеха да си вкарат автогол. Хорхе Сегура остави наглед безобидна топка за своя вратар Хоркаш. Той реши да я изчисти силно напред, но вместо това я прати в тялото на Сегура. След рикошет Хоркаш все пак успя да улови коженото кълбо. Минута след това Хоркаш спаси удар на Политино, но след центрирането от корнера топката стигна до Вини Трибуле, който от няколко метра се разписа за 0:1.

Джовани имаше страхотна възможност да изравни резултата в 39-ата минута, но техничният му удар рикошира в бранител на гостите и топката излезе в корнер. Четири минути след това Берое стигна до втори гол чрез Сантяго Годой, който обаче първоначално бе отменен след вдигнат флаг за засада. След намесата на ВАР обаче се видя че няма засада при центрирането на Вини Трибуле и голът бе зачетен за 0:2.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

На почивката Александър Томаш направи две промени в състава си като в игра се появиха Алфа Конте и Лео Сена, който обаче остана на терена само няколко минути, след като получи травма и бе принудително заменен в 51-ата минута от Ивайло Иванов. Шест минути по-късно Петър Андреев центрира в наказателното поле, където Димитър Илиев засече с глава, но топката премина над напречната греда.

След час игра Георги Минчев бе изведен на чиста позиция, а нападателят на Локомотив стреля с първото си докосване, но не успя да намери очертанията на вратата. Девет минути след това топката бе центрирана в наказателното поле, където футболист на гостите я прескочи, предоставяйки я на непокрития Енцо Ойос. Играчът на Берое стреля без забавяне, пращайки топката на сантиметри над напречната греда.

В следващите минути Локомотив Пловдив не успя да стигне до нищо интересно пред вратата, пазена от Родриго Ачинели. Във втората минута на добавеното време на срещата "смърфовете" получиха златна възможност с пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Георги Минчев шутира, но право в левия страничен стълб на вратата. Две минути след това Минчев свали с глава към Димитър Илиев, който стреля точно за 1:2. В последната атака в срещата отново Илиев стреля много силно, но вратарят на гостите спаси.

Въпреки загубата домакините са лидери с 30 точки и една повече от Черно море, който гостува на Левски в този кръг. Берое пък е девети със 17 точки, след като спря кошмарна серия от седем мача без успех в шампионата.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - БЕРОЕ 1:2
0:1 Вини Трибуле (29), 0:2 Сантиаго Годой (43), 1:2 Димитър Илиев (90+4)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
5 - Топката беше пратена в наказателното поле и изглеждаше, че Ачинели няма да има проблем да улови, но стражът на Берое изпусна кълбото и то попадна в краката на Хорхе Сегура, който от около 5 метра не успя да се разпише на празна врата.
7 - Джовани се отскубна в наказателното поле, но този път Ачинели излезе предвидливо, затвори ъгъла на бразилеца и не му позволи да порази целта.
28 - Франсиско Политино нахлу в пеналта на домакините и шутира от малък ъгъл, а Динко Хоркаш изби в корнер.
29 - ГОООЛ за Берое! Густаво Каскардо центрира на първа греда, където топката бе отклонена от играч на "смърфовете", Франко Рамос овладя топката и продължи за Вини Трибуле, който прати топката във вратата за 0:1.
39 - Топката стигна до Джовани в наказателното поле на гостите и той шутира, но след рикошет в тялото на бранител тя излезе в корнер.
40 - Франсиско Политино поде контраатака и изведе Вини Трибуле очи в очи с динко Хоркаш. Голмайсторът на Берое шутира с първото си докосване, но хърватският страж на домакините бе позициониран добре и отрази.
43 - ГОООЛ за Берое! Вини Трибуле напредна отляво и центрира остро успоредно на голлинията, където Сантиаго Годой засече с първото си докосване топката във вратата за 0:2. Попадението бе дълго преразглеждането с ВАР заради потенциална засада на аржентинския нападател и вдигнат флаг на страничния съдия в хода на нападението, но голът бе признат.
45+6 - Край на първата част!
.............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
57 - Петър Андреев центрира в наказателното поле, където Димитър Илиев засече с глава, но топката премина над напречната греда.
60 - Георги Минчев бе изведен на чиста позиция, а нападателят на Локомотив стреля с първото си докосване, но не успя да намери очертанията на вратата.
69 - Гостите организираха светкавична атака по левия фланг, а топката беше центрира по земя към Ойос, който от точката на дузпата насочи кълбото прекрасно към сглобката на вратата, но сантиметри го разделиха от целта.
90+2 - ГРЕДА за Локомотив (Пловдив)! Георги Минчев шутира от пряк свободен удар, но право в левия страничен стълб на вратата.
90+4 - ГОООЛ за Локомотив (Пловдив)! Ангел Лясков центрира в наказателното поле на Берое, където Георги Минчев свали с глава за Димитър Илиев, който стреля с първото си докосване и порази целта за 1:2.
90+5 - Край на мача! Локомотив (Пловдив) загуби изненадващо от Берое с 1:2 на "Лаута".

Локомотив (Пловдив): 23. Динко Хоркаш – 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем (8533. Георги Каракашев) – 6. Христо Иванов  (4699. Леонардо Сена (5122. Ивайло Иванов), 21. Евандро (4617. Алфа Конте) – 10. Джовани, 14. Димитър Илиев (К) , 7. Бабакар Дион (5711. Петър Андреев ) – 9. Георги Минчев
Резерви: 81. Кристиан Томов – 11. Петър Андреев, 12. Ефе Али, 16. Кристиян Пешв, 17. Алфа Конте, 18. Ивелин Чехларски, 22. Ивайло Иванов, 33. Георги Каракашев, 99. Леонардо Сена
Треньор: Александър Томаш

Берое: 23. Родриго Ачинели  – 2. Густаво Каскардо, 3. Франко Рамос, 5. Лусиано Скуадроне, 6. Жорди Говеа (К)  – 17. Едуин Ласо , 24. Стефан Гаврилов (5720. Сегундо Пачаме) – 11. Франсиско Политино (6414. Викторио Вълков), 10. Енцо Ойос  (7899. Майк Севайос), 91. Вини Трибуле  – 9. Сантиаго Годой  (784. Франческо Селесте)
Резерви: 1. Хуан Лунгарсо – 4. Франческо Селесте, 7. Стилян Русенов, 14. Викторио Вълков, 18. Илиян Стоянов, 19. Васил Василев, 20. Сегундо Пачаме, 98. Бруно Шмуц, 99. Майк Севайос
Треньор: Хосе Луис Ачиари

Стадион: "Локомотив", Пловдив
Съдия: Мартин Великов

Еfbet Лига - сезон 2023/2024
Класирането в Efbet Лига

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!