Берое победи Пирин с 2:0 у дома в среща от 32-ия кръг на efbet Лига, с което си гарантира оставане в елита.

Първото по-сериозно положение за гол в срещата бе в полза на домакините, но Вини Трибуле не се възползва от неубедителна намеса на Максим Ковальов и удари гредата.

Пет минути след това Себастиан Вия откри за заралии от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Данило Полонский.

Берое нанесе бърз втори удар в 31-ата минута, когато Вини Трибуле се разписа за 2:0 след асистенция на Уерик Каетано.

Десет минути след почивката Берое можеше да вкара трети гол, но силният удар на Себастиан Вия беше блокиран. Пирин отвърна с шут от дистанция на Венцислав Бенгюзов.

Хавиер Силго се отчете с фрапантен пропуск в 79-ата минута, останал сам срещу Ковальов.

Берое остава на 11-о място с 39 точки. Пирин е с равен брой точки, но с мач повече от 14-ия Хебър, който към момента е на позицията, осигуряваща бараж за спасение.

БЕРОЕ - ПИРИН 2:0
1:0 Себастиан Вия (29' дузпа), 2:0 Вини Трибуле (31')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на двубоя.
24'  ГРЕДА! Вратарят на Пирин Максим Ковальов не се намеси убедително след центриране от ъглов удар и Вини Трибуле с шут от непосредствена близост уцели напречната греда.
28'  ДУЗПА за Берое! Данило Полонский игра с ръка в наказателното поле и след дълго разглеждане с ВАР Венцислав Митрев посочи бялата точка.
29'  ГООООЛ за Берое! Себастиан Вия насочи топката в горния ляв ъгъл, тя се отклони в гредата и се спря в мрежата за 1:0.
31'  ГООООЛ за Берое! Уерик Каетано намери Вини Трибуле фронтално срещу вратата и той простреля Ковальов за 2:0.
45+5' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
54' Себастиян Вия проби и стреля с десния крак от границата на наказателното поле, но бе блокиран.
73' Венцислав Бенгюзов опита удар от разстояние, но след рикошет топката излезе в корнер.
79'  Какъв пропуск! Хавиер Силго беше изведен сам срещу Ковальов, но ударът му срещна тялото на вратаря.
90+3' Край на мача.

БероеБЕРОЕ: 23. Родриго Ачинели - 6. Жорди Говеа (К), 4. Франко Рамос, 18. Хуан Пабло Саломони, 14. Викторио Вълков, 10. Франсиско Политино (64'  7. Федерико Санети)- 24. Стефан Гаврилов (74' 20. Сегундо Пачаме), 11. Уерик Каетано (64' 8. Хавиер Силго) , 19. Карлос Алгара  - 91. Вини Трибуле , 22. Себастиан Вия  (90'   9. Франсиско Сагардия)
Резерви: 1. Артур Мота, 12. Темитопе Акинжогунла, 15. Енцо Еспиноса, 21. Дамян Йорданов, 98. Роналдо Камара
Старши треньор: Хосе Луис Ачиари

Пирин Благоевград ПИРИН: 12. Максим Ковальов, 28. Виталийс Ягодинскис, 5. Николай Бодуров, 38. Александър Дюлгеров (К)(85'  16. Мартин Георгиев),  11. Иван Тасев (65' 18. Арно Лузайадио) , 73. Венцислав Бенгюзов  (85'  29. Станислав Костов), 6. Андрей Йорданов, 77. Моду Диане (65'  25. Евгени Георгиев) , 19. Юго Комано, 27. Георги Върбанов (46'  83. Христо Попадийн ), 14. Данило Полонский
Резерви: 1. Марио Кирев, 21. Йордан Димитров, 4. Айуб Абу, 20. Брайън Есало
Треньор: Олександър Бабич

Съдия: Венцислав Митрев
Стадион: "Берое", Стара Загора
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР