Берое смачка Славия, но спечели само с 2:1 среща от 18-ия кръг на шампионата, която се игра пред 2500 зрители в Стара Загора. Тодор Христов и Владислав Ямуков вкараха за победителите, а Илия Илиев бе точен за гостуващия тим.

Берое показа много силен, атакуващ футбол през целия мач. В същото време халфовете на Славия, като че ли не разбраха къде се намират. Единствено Илия Илиев опитваше да направи него в градивен план. Защитата на “белите” не успяваше да се справи с бързите атаки на Тодор Христов, Петър Димитров и Владислав Златинов, които пропиляха дузина чисти положения.

В първите 30 минути на мача двата тима атакуваха, като по-чистите положения бяха за Берое. В 32-ата минута Тодор Христов, който през зимата отказа да премине в ЦСКА, откри резултата. Талантът бе изведен зад защитата от Диан Генчев и с диагонален удар вкара за 1:0.

Малко след това голмайсторът направи добра атака, но бранител на Славия не му позволи да центрира добре. В 41-ата минута Владислав Златинов се измъкна от защитата и стреля добре, но малко над вратата.

През второто полувреме Берое зареди положение след положение, но нямаше шанс да вкара втори гол. Треньорът на Славия Емил Велев пусна Радослав Димитров на мястото на крайно неубедителния Даниел Пеев, но и това не помогна. Христов, Петър Димитров, Златинов и Симеон Мечев направиха пропуски. Последният, който е юноша на “белите” не успя да завърши страхотна атака на Димитров, който се подигра със защитата на столичани.

Противно на случващото се на терена Славия изравни. Илия Илиев вкара красив гол от пряк свободен удар в 84-ата минута. Само 4 по-късно “зелените” отново излязоха напред. След разбъркване в наказателното поле Владислав Ямуков притича и вкара за крайното 2:1.

Берое се изкачва до 7-ото място в класирането с 29 точки. Славия записа втора поредна загуба (след 1:2 от Миньор), но запазва 9-ата си позиция с 26 точки.

Срещата по минути тук

БЕРОЕ – СЛАВИЯ 2:1
1:0 Т. Христов (32), 1:1 Илия Илиев (84), 2:1 Владислав Ямуков (88

Берое: 33.Теодор Скорчев, 27.Владислав Ямуков, 23.Александър Томаш, 24.Станислав Бачев, 28.Веселин Пенев, 16.Стефан Велев, 10.Диан Генчев (69 - 8.Цветан Филипов), 88.Петър Димитров (64 - 20.Николай Станков), 6.Симеон Мечев (73 - 14.Евгени Йорданов), 21.Тодор Христов, 19.Владислав Златинов

Славия: 1.Стефано Кунчев, 18.Филип Филипов, 35.Диян Молдованов, 22.Виктор Генев, 21.Богомил Дяков, 33.Баяно, 7.Илия Илиев, 77.Даниел Пеев (56 - 19.Мартин Кушев), 10.Йордан Юруков (46 - 20.Радослав Димитров), 9.Георги Христов, 17.Николай Божов (71 - 24.Иван Цачев)

Стадион: “Берое”
Съдия: Ахмед Ахмед
Жълти картони: Велев, Христов, Филипов (Б), Генев (С)