Берое размаза Септември в Стара Загора в мач от 19 кръг на Първа лига. Срещата завърши при резултат 5:1, а тимът на Николай Митов-Жадното можеше да си тръгне и с двуцифрен пасив.

Срещата ще остане паметна за нападателя Мартин Камбуров, който вкара своя гол номер 196 в елита и се нареди на второто място във вечната ранглиста до Наско Сираков. Пердо Еуженио ознаменува своя мач номер 100 в българското първенство с две попадения, а Иван Иванов реализира за пръв път с екипа на Берое. Петото попадение бе дело на Борислав Цонев.

Голът за Септември пък бе дело на халфа на Берое Матеус Леони, който заби топката в собствената си врата.

Всичко в срещата бе решено още до 30-ата минута, когато резултатът бе вече класически в полза на тима на Александър Томаш. Педро Еуженио, който у нас игра още в Хасково, Черно море и Верея, откри в 17-ата минута, след като бе намерен на празна врата от Мартин Райнов. Само три минути по-късно Боби Цонев остана сам срещу Янко Георгиев и не сгреши - 2:0.

В 30-ата минута юношата на Левски изведе отлично Педро Еуженио сам срещу Янко Георгиев, а нападателят на домакините лесно прати топката във вратата с удар покрай вратаря - 3:0.

Второто полувреме започна с историческия гол на Камбуров. 37-годишният нападател бе изведен сам срещу стража на новака в елита и майсторски го прехвърли за 4:0 в 54-ата минута.

Иван Иванов няколко минути по-късно пък вкара дебютното си попадение с екипа на старозагорци. Той получи пас с глава от Камбуров и от 3-4 метра не сгреши - 5:0.

Последваха нови пропуски преди Леони да си вкара автогол. Крис Гади проби по крилото и центрира, топката рикошира, след кето се удари в главата на халфа на Берое и влезе в собствената му врата.

До края на мача Септември и Берое можеха да си разменят по още някое попадение, но такова в крайна сметка не падна и срещата приключи при 5:1 за домакините.

Берое събра 34 точки и се утвърди на четвъртото място в класирането. Септември пък е на 10-а позиция с 20 точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

Берое - Септември 5:1
1:0 Педро Еуженио (17), 2:0 Борислав Цонев (20), 3:0 Педро Еуженио (30), 4:0 Мартин Камбуров (54), 5:0 Иван Иванов (60), 5:1 Матеус Леони (74-авт)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
17- ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Камбуров намери добре Райнов в коридор, а националът пусна към Педро Еуженио, който от 2 метра на празна вратата не сгреши - 1:0!
20- ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Борислав Цонев бе изведен сам срещу Янко Георгиев след отлична триходова атака на Берое и резултатът стана 2:0!
23- Опасен удар с глава на Мартин Тошев, но топката мина покрай вратата на Берое
30- ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Борислав Цонев изведе отлично Педро Еуженио сам срещу Янко Георгиев, а нападателят на домакините лесно прати топката във вратата с удар покрай вратаря - 3:0!
42- Хубав удар от въздуха на Карачанаков, но право в ръцете на Янко Георгиев
45- Край на първото полувреме
_________________________________
46- Начало на второто полувреме
54- ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Борислав Цонев изведе отлично Мартин Камбуров, който майсторски преодоля Георгиев и вкара своя 196 гол в елита. По този начин той изравни легендата Наско Сираков на второто място във вечната ранглиста на елита ни!
60- ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Иван Иванов бе намерен майстроски с глава от Камбуров и от вратарското поле не сгреши - 5:0!

68- Борислав Цонев бе намерен на отлична позиция от Камбуров и само неточния му удар спаси Септември от инкасиране на ново гол
74- ГОЛ ЗА Септември! Крис Гади нахлу в наказателното поле на Септември, центрира, а топката се удари в главата на Леони и влезе във вратата на Берое - 5:1!
81- Георги Стоичков опита удар с глава, но топката мина покрай вратата на Берое
90- Край на мача!

Берое<br />(Стара Загора)БЕРОЕ12.Душан Перниш, 26.Камен Хаджиев, 6.Иван Иванов, 3.Милен Желев (71-13.Емин Ахмед), 8.Карлос Охене (63-24.Никола Гавов), 7.Мартин Райнов, 10.Борислав Цонев, 20.Матеус Леони, 71.Антон Карачанаков, 77.Педро Еуженио (59-21.Серджиу Негрут), 9.Мартин Камбуров
Резерви: 22.Богомил Цинцарски, 28.Веселин Пенев, 15.Георги Динков, 24.Никола Гавов, 5.Павел Виданов, 13.Емин Ахмед, 21.Серджиу Негрут
Треньор: Александър Томаш

СЕПТЕМВРИ: 21.Янко Георгиев, 6.Елтон дош Реиш (46-15.Васил Добрев), 24.Богомил Дяков, 22.Георги Стоичков, 25.Иван Стоянов, 8.Борис Галчев, 14.Янко Сандански, 11.Владислав Романов (46-20.Ишмаел Байду), 19.Крис Гади, 7.Иван Тилев (64-10.Асен Чандъров), 9.Мартин Тошев
Резерви: 1.Валентин Галев, 5.Петър Генчев, 3.Патрик Весели, 15.Васил Добрев, 18.Антони Иванов, 20.Ишмаел Байду, 10.Асен Чандъров
Треньор: Николай Митов

Стара Загора, ст."Берое"
Съдия: Георги Кабаков
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация