Берое спечели историческото първо дерби на Стара Загора в елита на футбола ни. В двубой от трети кръг на Първа лига тимът на Александър Димитров надделя с 1:0 над съгражданите си от Верея. Единственото попадение бе дело на Георги Божилов. Срещата бе изгледана от трибуните от Димитър Бербатов, който посещава втори пореден мач на Верея. Миналата седмица нападателят донесе късмет на новака в мача с ЦСКА.

Зрителите на дербито не видяха много качествен футбол, като първото полувреме не се запомни с абсолютно нищо. През втората част наставниците внесоха корекции и играта се раздвижи.

Берое пропиля няколко положения преди Божилов да се възползва от груба грешка на стража на Верея Пламен Колев и да вкара победното попадение. То падна след центриране в 57-ата минута,а  стражът на символичните гости изпусна топката и от 2-3 метра Божилов не сгреши.

До края Берое имаше възможност да вкара още едно попадение, но удар на Почански с глава мина опасно покрай вратата. Верея не успя да отвърне с нищо съществено и резултатът остана непроменен.

Берое започва отлично сезона и има две победи от два мача. Верея пък допусна първо поражение и има 4 точки в актива си.

48- Педро Еуженио стреля след добра атака на Верея, но топката мина над вратата
57- ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Георги Божилов извежда напред Берое, след като се възползва от грешка на вратаря на Верея, който изпусна топката и нападателя на домакините от 2-3 метра не сгреши