Елитният Берое спечели първата си контрола от зимната подготовка. “Зелените” победиха с 3:0 втория в класирането на Източната “Б” група Спартак (Пловдив). Попаденията реализираха Владислав Златинов, Георги Божанов и Иво Гюров. Срещата се игра на стадион “Локомотив” в Стара Загора, но заради времето теренът бе разкалян и в лошо състояние.

Берое започна с удари на Тодор Христов и Владислав Златинов. Във 22-ата минута вторият влезе в наказателното поле, освободи се от защитата и прехвърли вратаря Здравков за 1:0. Само две минути по-късно тестваният от ЦСКА Христов центрира към Георги Божанов, който с удар от въздуха покачи на 2:0. До края на първото полувреме “зелените” застрашиха още два пъти вратаря на Спартак.

На почивката треньорът Илиан Илиев смени всички полеви футболисти. В 54-ата минута Иво Гюров отблизо с глава направи 3:0. Последваха силни минути за Берое, но Стойчо Младенов и Николай Станков направиха пропуски.

Следващата контрола на отбора е на 4 февруари срещу Добруджа.

Берое: Скорчев, Енчев, Пенев, Софрониев, Мечев, Велев, Т. Христов, Божанов, Томаш, Ромарио, Златинов (Ковачев, Тодоров, Динков, Гюров, Ямуков, Танев, Филипов, Младенов, Йорданов, Станков)