Локомотив (Горна Оряховица) загуби у дома от Берое с 0:1 в мач от Група "Б" на втората осмица в първенството. Така тимът от Стара Загора спря серията си от 4 поредни мача без успех и прекъсна тази на „железничарите” от 4 поредни домакинства без загуба.

Гостите от Стара Загора бяха по-активни през първата част, но не успяха да стигнат до кои знае колко чисти шансове за гол. Домакините също не предложиха нищо интересно в предни позиции.

След почивката настойчивостта на Берое даде резултат едва в края на мача. В 88-ата минута Кохей Като центрира в наказателното поле на домакините, където резервата Борислав Цонев засече топката, а тя промени траекторията си след рикошет в Милен Желев и в крайна сметка влезе във вратата. Попадението за гостите бе регистрирано като автогол на Желев.

След този успех Берое събра актив от 40 точки и остава втори на две точки зад Пирин. Локомотив (Горна Оряховица) е последен в групата с 27 точки и изостава само на точка зад Нефтохимик.

ЛОКОМОТИВ (Горна Оряховица) - БЕРОЕ 0:1
0:1 Милен Желев (88-автогол)

Локомотив<br />(Горна Оряховица)
ЛОКО (Горна Оряховица): 91.Николай Банков (46 Петър Денчев), 8.Милен Желев , 5.Мартин Кавдански , 15.Жан Амброуз, 6.Атанас Фиданин, 27.Игор Джоман, 23.Юлис Ндонг, 38.Аристоте Фунду, 23.Владислав Узунов (7111.Красен Трифонов), 28.Мохамед Бен Отман (79 9.Софиен Муса), 14.Рaхави Кифуети
Резерви: 16.Петър Денчев, 33.Стефан Цонков, 37.Венцислав Керчев, 4.Николай Христов, 11.Красен Трифонов, 9.Софиeн Муса, 77.Любомир Генчев
Tреньор: Александър Димитров

Берое<br />(Стара Загора)
БЕРОЕ12.Душан Перниш, 19.Пламен Тенев, 24.Венцислав Василев, 5.Асен Георгиев, 28.Веселин Пенев, 15.Георги Динков, 4.Кохей Като, 3.Карлос Охене (7311.Виле Салмикиви), 91.Ерик Почански (8023.Борислав Цонев), 24.Матеас Делич (6718.Атанас Зехиров), 10.Жуниор Мапуку
Резерви: 1.Михаил Михайлов, 13.Никола Гавов, 18.Атанас Зехиров, 23.Борислав Цонев, 30.Атанас Панов, 33.Надим Ангелов, 11.Виле Салмикиви
Треньор: Ферарио Спасов

Горна Оряховица, стадион "Локомотив"
Съдия: Владимир Вълков

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
21 - Почански подава на Динков, който стреля от границата на наказателното поле, Банков успява да избие в корнер рикоширалата топка.
27 - Разбъркване в наказателното поле на Берое след центриране на Бен Отман. На два пъти Фунду стреля, но бранителите в зелено се справиха.
36 - Удар на Почански преминава над вратата на домакините.
45 - Край на първото полувреме.
-----------------

46 - Начало на втората част.
48 - Бърза атака за Берое, при която Пенев намери делич, а той с едно докосване се опита да изведе Мапуку зад отбраната. Нападателят обаче бе изпреварен от Денчев.
50 - Бен Отман стреля от дъгата, но Перниш улови.
60 - Бен Отман получава картон за реплика към рефера.
63 - Удар на Динков от дистанция, но Бенков не бе затруднен да улови.
88 - ГОООЛ за Берое! След удар на Борислав Цонев се стигна до рикошет и автогол на Милен Желев.
90+3 - Край на мача! Берое спечели благодарене на автогол.

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация