Берое победи с 3:1 Пирин (Благоевград) при подновяването на първенството и се изкачи на второто място в "А" група. Вицешампионите събраха 33 точки, а "орлетата" остават осми с 15. Левски (с 31 точки) се свлече на третата позиция, а утре от 15:30 часа гостува на Лудогорец, който има 36.

Головете за успеха на Берое срещу Пирин бяха дело на Венцислав Василев, Неманя Милисавлевич и Исмаил Иса. Даниел Младенов беше изравнил за 1:1, но домакините не оставиха шанс на съперника от Благоевград, които не можаха да зарадват треньора си Наджи Шенсой за рождения му ден.

Мачът в Стара Загора започна с минута мълчание в памет на легендата Трифон Иванов, който почина на 13 февруари, покосен от масиран инфаркт. В 3-ата минута срещата беше прекъсната и отново беше отдадена почит на великия №3. Публиката се изправи на крака и започна да ръкопляска. Футболистите на терена спряха да играят, като заедно със съдиите и всички присъстващи под Аязмото също ръкопляскаха. Ликът на големия ни любимец Трифон Иванов изгря на светлинното табло, а агитката на Берое разпъна транспарант "Почивай в мир! №3".

Момчетата на Петър Хубчев започнаха отлично и в 10-ата минута зарадваха феновете си с първия гол. Защитникът Венцислав Василев се разписа с глава след центриране на Спас Делев от корнер - 1:0.

В 24-ата Василев изпусна Даниел Младенов, който изравни с удар отблизо след подаване на Антон Костадинов. Малко преди почивката Янко Сандански от гостите удари греда, а в началото на втората част Берое отново взе аванс. В 55-ата минута Неманя Милисавлевич получи топката по десния фланг, залъгва трима бранители на гостите, след което стреля от 20-ина метра, реализирайки красиво попадение с точен удар под гредата - 2:1.

Успехът на Берое подпечата Исмаил Иса, който се включи като резерва и в 79-ата минута прехвърли Красимир Костов отблизо.

В края официален дебют за домакините записа френският халф Бенджамин Морел, който се появи на мястото на изигралия силен мач Неманя Милисавлевич.

Kласиране, програма, голмайстори и всичко за "А" група - ТУК !!!

БЕРОЕ - ПИРИН 3:1
1:0 Венцислав Василев (10), 1:1 Даниел Младенов (24), 2:1 Неманя Милисавлевич (55), 3:1 Исмаил Иса (79)

Срещата по минути:
* Mинута мълчание в памет на легендарния Трифон Иванов. Публиката на стадион "Берое" аплодира Туньо.
3 - Играта е временно прекъсната. Всички са на крака и ръкопляскат, отдавайки почит на великия №3 Трифон Иванов.
10 - topka.jpg ГОООЛ! 1:0 за Берое! Защитникът Венцислав Василев се включи при изпълнение на корнер и след центриране на Спас Делев засече топката на първа греда, изпращайки я в мрежата на Красимир Костов.
24 - topka.jpg ГОООЛ! Пирин изравнява - 1:1! Антон Костадинов напредна по дясното крило и пуска успоредно на голлинията, към оставения от отбраната на Берое непокрит Даниел Младенов, който се възползва и отблизо отбеляза. При ситуацията Венцислав Василев опита да му противодейства, но без успех.
28 - Спас Делев центрира от фаул, Елиаш се разминава с топката и не успява да я засече.
37 - Гостите претендират за дузпа за игра с ръка на Венцислав Василев. Съдията Цветан Кръстев е безмълвен.
43 - ГРЕДА! Янко Сандански изпълни пряк свободен удар, заложен на 20-ина метра вляво от вратата на Берое, топката е избита от Макенджиев, среща напречната греда и напуска пределите на терена в ъглов удар. При последвалото изпълнение нищо интересно.
45+1 - Край на първото полувреме.
---------------------
47 - Милисавлевич пробива отдясно и центрира по земя към Иса, но последвалият удар на "десетката" е блокиран.
54 - Милисавлевич изведе в коридор Иса, който преодолява бранител на Пирин и остава сам срещу стража Красимир Костов, но последвалият му удар бе слаб.
55 - topka.jpg ГОООЛ! 2:1 за Берое! Неманя Милисавлевич отбеляза красиво попадение. Сръбският халф получи топката по десния фланг, залъгва трима бранители на гостите, преди да стреля от далечна дистанция и по ефектен начин да се разпише под гредата.
59 - smqna.jpg Рожденикът днес Наджи Шенсой извършва първа смяна. Тони Тасев влиза в игра, Стилиян Николов излиза.
64 - Непокритият Тони Тасев получава топката в наказателното поле на Берое, Георги Андонов успява да изчисти и при организираната контраатака стражът на гостите Красимир Костов излиза напред, за да избие кълбото. Топката попада в Елиаш, който се опитва да намери рамката на вратата от 40 метра, но е неточен.
68 - Атанас Зехиров е изведен отлично в коридор и остава сам срещу Костов, но прехвърлящият му удар е неточен.
69 - smqna.jpg Втора смяна за Пирин - Костадин Дяков влиза в игра, Антон Костадинов излиза.
78 - smqna.jpg Шенсой извършва последна смяна. Янко Сандански излиза, на терена се появява Димитър Благов.
79 - topka.jpg ГОООЛ! 3:1 за домакините, Исмаил Иса също се разписва. Георги Божилов стреля по диагонал, Костов изби с една ръка, предоставяйки топката право на връхлитащия Иса, който лесно го прехвърли.
88 - smqna.jpg Френският халф Бенджамин Морел дебютира за Берое, влизайки на мястото на Милисавлевич.