Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

Берое постигна минимална победа с 1:0 над Черно море в мач от 23-ия кръг на "А" група. Единственото попадение в срещата реализира Георги Андонов, разписал се още в 3-ата минута. Домакините нямаха проблеми да грабнат трите точки от "моряците" на Георги Иванов-Гонзо, които след днешното поражение - 12-о от началото на шампионата, вече са удавници и остането им в елита е под сериозна въпросителна. Варненци имат 21 точки, на само 1 пред Локомотив (София) - първият отбор под чертата.

Пред близо 4-те хиляди свои привърженици избраниците на Петър Хубчев вкараха ранен гол, след което много-много не си даваха зор и очевидно съхраняваха сили за реванша със Славия. Любопитното е, че с днешната победа Берое изпревари "белите" в класирането. Тимът от Стара Загора вече е на 8-ото място в "А" група с 31 точки, докато Славия се свлече на 9-ата позиция с 29, след като по-рано днес падна с 1:2 от ЦСКА.

В четвъртък Берое има шанс да нанесе втори удар по най-стария столичен клуб, ако го елиминира от Купата на България и достигне до финала.

За гостуването под Аязмото Гонзо не можа да разчита на един от титулярите си - наказаният защитник Сашо Александров. Мястото на бранителя зае талантът от школата на "моряците" Слави Сталев, а изненадващо Росен Колев беше оставен на пейката. В атака за гостите играха Георги Божилов, подпомаган от Симеон Райков и Кристиан Идалго. Избраниците на Гонзо обаче бяха безпомощни в атака, като стражът на Берое Иван Караджов почти нямаше работа. Както е известно, вратарят през зимата беше част от състава на Черно море, но в крайна сметка Георги Иванов реши да го освободи, но днес Караджата му доказа, че неправилно е бил отписан на "Тича".

Единственият гол на мача в Стара Загора падна още в 3-ата минута, когато Пламен Крумов центрира от корнер в наказателното поле на Черно море, където Георги Андонов отблизо засече топката и я прати неспасяемо в мрежата на Георги Китанов - 1:0.

Малко по-късно Дончо Атанасов опита да удвои преднината на домакините, но стреля в аут.

Чак в края на първата част варненци създадоха първа голова възможност, но изстрел на Самуел Камазола беше спасен от Караджов.

В началото на второто полувреме Симеон Райков засече с глава центрирана топка, но я изпрати встрани от целта. В 52-ата и Бергонси отправи неточен удар, а до края на мача "моряците" така и не съумяха да намерят пролука към вратата на Берое и така старозагорци се поздравиха с деветата си победа от началото на първенството, която ги изстреля в първата половина на таблицата.

Мачът по минути - ТУК!

БЕРОЕ - ЧЕРНО МОРЕ 1:0
1:0 Георги Андонов (3)

БЕРОЕ: 73.Иван Караджов, 17.Пламен Крумов, 5.Борислав Стойчев, 3.Владимир Зафиров, 28.Веселин Пенев, 27.Игор Джоман, 29.Елио Мартинс (85-6.Иво Иванов), 11.Дончо Атанасов (72-10.Венцислав Христов), 71.Амир Саюд (67-21.Елиаш Да Силва), 88.Давид Каядо, 7.Георги Андонов
Резерви: 1.Теодор Скорчев, 2.Здравко Илиев, 6.Иво Иванов, 15.Георги Динков, 21.Елиаш Да Силва, 10.Венцислав Христов, 70.Джери Ситое
Треньор: Петър Хубчев

ЧЕРНО МОРЕ: 33.Георги Китанов, 16.Слави Сталев (82-9.Ермес Паломино), 15.Александър Александров, 91.Живко Атанасов, 18.Себастиан Комел (69-73.Toдор Колев), 6.Еденилсон Бергонси, 5.Самуел Камазола (46-19.Брус Инканго), 21.Георги Илиев, 83.Кристиан Идалго, 14.Георги Божилов, 11.Симеон Райков
Резерви: 1.Емил Михайлов, 55.Росен Колев, 73.Тодор Колев, 23.Симеон Симеонов, 29.Илиян Капитанов, 9.Ермес Паломино, 19.Брус Инканго
Треньор: Георги Иванов