Берое спечели с 3:1 гостуването си на Академик (София) в мач от 26-ия кръг на “А” група. След успеха старозагорци запазиха макар и минимални шансове да се доберат до четвъртото място, което може да даде евроучастие. Берое е на 7-о място с 42 точки, пред него с по 43 са Локо (Пловдив) и Черно море, четвъртият Локо (София) има 45. Попаденията за Берое днес реализираха Петър Димитров, Владислав Златинов и влезлият като резерва Ромарио. Енцо Малинди отбеляза за Академик (София). Двубоят на стадион “Славия” през първото полувреме наблюдава и националният ни селекционер Лотар Матеус.

В първите минути домакините от Академик имаха повече положения, но пропуснаха. Иван Редовски и Бонфим стреляха в първите 10 минути, но в аут. Отново снажният нападател Редовски би над вратата в 14-ата минута. В 25-ата минута Петър Димитров изведе Берое напред в резултата. След центриране от корнер топката стигна до халфа на гостите отляво извън наказателното поле и от там с топовен шут той я прати първо в горната греда, а след това и във вратата. В 42-ата минута Енцо Малинди върна надеждите на Академик, след като също с красив удар отдалеч направи 1:1.

През второто полувреме гостите от Стара Загора вкараха два гола и довършиха домакините. В 64-ата минута Владислав Златинов получи пас в коридор отдясно в наказателното поле, преодоля излезлия да го пресрещне вратар на Академик и необезпокоявано направи 2:1 за Берое. Крайното 3:1 за гостите от Стара Загора оформи влезлият като резерва Ромарио. Той се възползва от грешка в защитата на домакините, нахлу отляво в наказателното поле и без проблеми реализира за 3:1.

Академик (Сф) - Берое 1:3
0:1 Петър Димитров (25), 1:1 Енцо Малинди (43), 1:2 Владислав Златинов (64), 1:3 Ромарио (87)

1
1 - Лотар Матеус присъства на мача
5 -  удар на Аспарух Василев от 10 метра, но топката минава на 2-3 метра встрани от вратата.
6 - удар по земя от 30-ина метра на Иван Редовски. Топката обаче минава на метър и половина встрани от вратата пазена от Теменлиев
9 - удар на Маркос Бонфин от 26-27 метра. Топката минава високо над вратата
14 - след центриране отдясно от 3 метра Иван Редовски необезспокояван с глава праща топката на 20-30 сантиметра над напречната грда
18 - Мбемба сваля с глава към Аспарух Василев, който от границата на наказателното поле насочва топката.  Мартин Теменлиев лови
24 - атака за Берое, Стефан Велев подаде на Петър Димитров, той влезе в наказателното поле, но Мбемба изби в корнер
25 - топка_1.jpg ГООЛ за Берое, голмайстър Петър Димитров. Центриране от корнер, Петър Димитров бе извън наказателното поле отляво, от там стреля от воле, топката се удари в горната греда и тупна зад голлинията
38 -
удар на Иван Редовски с глава, но в аут
40 -
хубава атака на Тодор Христов завършва с удар, но топката минава встрани от целта
42 - топка_1.jpg ГООЛ за Академик (София), голмайстор Енцо Малинди, който реализира с топовен шут. Грешката за гола бе на Петър Димитров, който подари топката на Малинди
44 -
жълт картон за Маркус Бонфим (Академик)
45 - 1 минута добавено време
45+1 - край на първото полувреме
------------------------------------------------------------
смяна в състава на Академик, в игра влиза Ивайло Димитров на мястото на Ендер Гюнлю
50 - удар на Петър Димитров от ъгъла на наказателното поле, но Божидар Стойчев внимава, излиза напред и парира
51 -  пас на Петър Димитров към Владислав Златинов, но неточен удар на нападателя на Берое
64 - топка_1.jpg ГООЛ за Берое, голмайстор Владислав Златинов. Той получи пас в коридор отдясно, вратарят Божидар Стойчев тръгна да скъсява ъгъла, Златинов мина покрай него и пусна топката в опразнената врата
смяна в състава на Академик, на мястото на Малинди влиза Кирил Динчев
74 - удар на Петър Кюмюрджиев от 40 метра от пряк свободен удар - над вратата
87 - топка_1.jpg ГООЛ за Берое, голмайстор Ромарио. Играчът на гостите се възползва от грешен пас на защитата на домакините, навлезе отляво в наказателното поле и без проблеми реализира
смяна в състава на Берое, на мястото на Тодор Христов влиза Ваня Джаферович
90 - Петър Димитров остана сам срещу вратаря. Вместо да подаде на също непокрития Ромарио Да Силва Ресенде реши да действа сам и да се опита да прехвърли вратарят, който излезе да го пресреща и топката мина над вратата