Берое се наложи с изразителното 5:0 над Дунав (Русе) при гостуването си в мач от 17-ия кръг от Елитната юношеска група до 17 години. Цветелин Атанасов (на два пъти), Неделин Бакърджиев, Ивайло Стоянов и Станислав Белчев бяха точни за възпитаниците на Владислав Януш и Ваня Джаферович.

В 26-ата минута след преса в половината на противника Цветелин Атанасов отне топката от защитник и след самостоятелен рейд откри резултата в полза на гостите от Стара Загора. След почивката беройци отбелязаха още четири попадения. Първото дойде в 62-ата минута когато Неделин Бакърджиев отбеляза красив гол с удар извън наказателното поле.

Ивайло Стоянов се измъкна зад отбраната на домакините в 67-ата минута и сам срещу вратаря оформи резултата до 0:3. Три минути по-късно след добра атака от дясно Ивайло Стоянов центрира за Цветелин Атанасов на задна греда. Нападателят бе точен и покачи резултата.

В 78-ата падна и петия гол след заучено изпълнение на ъглов удар. Негов автор беше Станислав Белчев. След победата Берое е трети с 35 точки, колкото има и Лудогорец. На второ място е ЦСКА с две точки повече, а едноличен водач е ДИТ Спорт с актив от 44 точки.

Така приключи първият полусезон в Елитната юношеска група до 17 години. Всъщност не е точно полусезон, тъй като мачовете продължават – кръг има още в средата на идната седмица. Почивката ще дойде след 22-ия рунд, а напролет националната дивизия на младшата продължава в сгъстен и забързан график, тъй като първенството трябва да приключи най-късно да средата на април заради европейското, на което сме домакини.

На 18 ноември, вторник, от 14:00 часа Берое U17 гостува на Литекс.